Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS

Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS

Wolfram jest bardzo twardy i wytrzymały, co łączy się z bardzo wysoką temperaturę topnienia. Wolfram i jego stopy są stosowane m.in. we włóknach żarówek, lampach rentgenowskich, elektrodach do spawania TIG i ochronie przeciw promieniowaniu.

Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS-1

Temperatura topnienia wolframu wynosi 3410 ± 20° C. W temperaturach przekraczających 1650 ° C wykazuje dużą wytrzymałość na rozciąganie. Zanieczyszczony wolfram jest bardzo kruchy, co czyni go trudnym do wytworzenia. Czysty z kolei można ciąć, ciągnąć, kuć i tłoczyć, bez najmniejszego problemu.

Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS-2

Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS-3

Firma Smit Röntgen należąca do Philipsa zajmuje się technologią rentgenowską. Ponad 10 lat temu zaczęła badania nad produkcją części wolframowych tworzonych dzięki technologii przyrostowej. Przy współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie, Smit Röntgen może już teraz zaoferować takie produkty, tworzone technologią SLS. Proces ten tworzy elementy, dzięki selektywnemu spiekaniu warstw czystego wolframu.

Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS-4

Philips Smit Röntgen wprowadza produkty wolframowe wykonane dzięki SLS-5

Proces przekształcenia modelu CAD w gotowy wyrób trwa do 48 godzin. W procesie produkcji prawie nie ma odpadów, a wytworzony obiekt można poddać recyklingowi. Czysty wolfram idealnie nadaje się jako absorber promieni rentgenowskich, jest odporny na wysokie temperatury i bezpieczny dla środowiska. Poniżej znajduje się film prezentujący wydrukowaną z czystego wolframu siatkę o 100 mikronowych ściankach.

źródło: www.3ders.org

Powrót na górę