EarTaps – idealne słuchawki dla aktywnych

EarTaps – idealne słuchawki dla aktywnych

Mieliście kiedyś problem z niedopasowanymi słuchawkami dousznymi, które wypadają same z ucha? Firma Lumin uruchomiła kampanię na kickstarterze, słuchawek z dynamiczną regulacją dopasowującą się tak, aby nie spadły.

Rozróżniamy różne typy słuchawek, nie wszystkie jednak nadają się do wykorzystania podczas aktywności ruchowej. Słuchawki ze specjalnym mocowaniem za ucho i pałąkiem na głowę są kłopotliwe i niewygodne, szczególnie dla tych którzy noszą okulary i nakrycia głowy. Autorzy projektu chcieli stworzyć słuchawki, które będą trzymać się uszu, a jednocześnie nie będą przeszkadzać w użytkowaniu i zaskoczą wygodą noszenia.

EarTaps-1

Każdy z nas ma inaczej skonstruowane ucho, słuchawki EarTaps posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wypadaniem w postaci wyciąganego elementu, który opiera się dodatkowo o małżowinę uszną. Takie oparcie zapewnia stabilne umiejscowienie słuchawek w uchu, nawet przy wykonywaniu ekstremalnej aktywności fizycznej.

EarTaps-3

 

Zespół projektantów Lumin współpracuje z zespołem inżynierów WBD101 już od 10 lat.  Inżynierowie od 12 lat projektują przedmioty dla branży audio/video, dla firm takich jak Philips, Sandisk, Belkin, New Balance itp. Start projektu EarTaps nastąpił 5 lat temu, po przetestowaniu paru generacji nowatorskich słuchawek, udało się stworzyć 4 generację, która bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Ostateczny projekt został opatentowany w USA i Chinach.

EarTaps-2

Największym kosztem jest stworzenie formy wtryskowej, dzięki którym można zacząć produkcję seryjną słuchawek. Kickstarter daje możliwość uzyskania tej kwoty, koszt kampanii został wyceniony na 28 tys. dolarów.

EarTaps-4

Dane techniczne:

  • odporne na pot
  • płaski kabel nie ulega łatwo splątaniu
  • dobre brzmienie z naciskiem na bas
  • dodatkowo wbudowany mikrofon do rozmowy
  • trzy różne rozmiary silikonowych końcówek
  • złącze 3.5 mm, pasujące do wszystkich smartfonów
  •  impedancja: 16 Ohm ± 15% przy 1kHz
  • moc znamionowa: 2mW
  • pasmo przenoszenia 20-20 000 Hz
  • czułość:  103 ± 3 dB / mW (przy 1kHz)

Za 199 dolarów można dostać pakiet DIY (Zrób to sam). To opcja raczej dla majsterkowiczów, którzy posiadają drukarkę 3D, lutownicę i trochę chęci. Lumin wyśle pliki 3D do druku elementów słuchawek, cztery zestawy głośników, kable i części elektroniczne znajdujące się wewnątrz EarTaps.  Na udzielanej licencji patentowej w tym pakiecie, można stworzyć 4 konstrukcje o unikalnym wyglądzie. Najlepsze wzory będą nazwane imieniem projektanta i dostępne w późniejszej produkcji.

Słuchawki w kampanii kickstartera zostały wycenione na 30 dolarów, w późniejszej produkcji sugerowana cena producenta będzie wynosiła 59,95 dolara.

Powrót na górę