O nas

Strona świat druku 3D powstała z zamiłowania i ciekawości do nowych technologii. Temat drukowania 3D całkowicie mnie pochłonął i chciałbym podzielić się z Wami wiedzą na ten temat oraz nowościami i ciekawostkami znalezionymi w sieci. Wierzę, że druk 3D ma ogromny potencjał w wielu dziedzinach życia począwszy od domowego użytku poprzez nowoczesne i skomplikowane  prototypy, aż po zaawansowane możliwości w medycynie. Zastosowania tej technologii są niemalże nieograniczone, dlatego myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, inżynierowie potrzebujący fachowej i rzetelnie opracowanej informacji, jak również osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z drukiem 3D, którzy chcieliby od podstaw znaleźć jej praktyczne zastosowanie.

Muszę się jednak przyznać, że strony ŚwiatDruku3D.pl nie prowadzę sam. Bez pomocy i wsparcia żony Agnieszki, strona upadłaby po pierwszych dwóch miesiącach. Jak widzicie, prowadzimy ją kameralnie. Pewnie się zastanawiacie kim jesteśmy i dlaczego zabraliśmy się za prowadzenie takiej strony? Spieszę z wyjaśnieniem:

Wojtek Droździewicz

Lubię problemy, serio : )
Z wykształcenia jestem inżynierem, z pasji jestem – również inżynierem. Ukończyłem mechanikę i budowę maszyn na AGH, jednak sam dryg konstruktorski płynie w mojej krwi od co najmniej 2 pokoleń. Mam za sobą budowę 3 dronów, 2 drukarek 3D, wytłaczarkę do filamentów i całkiem sporo innych urządzeń. Lubię problemy, które napotykam podczas budowy i naprawy ponieważ moment rozwiązania jest dla niesamowicie satysfakcjonujący. Dużo czytam na temat druku 3D i często szukam rozwiązań, które ktoś zastosował w swoich projektach oraz z jakimi wyzwaniami się zmagał. Postanowiłem zatem, że również chętnie podzielę się moimi perypetiami dotyczącymi druku 3D, bo temat jest bardzo ciekawy, a wiedzy na temat tej dziedziny wciąż jest mało.

Agnieszka Droździewicz

Trochę z konieczności musiałam zaznajomić się z drukiem 3D, gdyż szalenie lubię spędzać czas z Wojtkiem, a ten potrafi o tym gadać godzinami. Wytwarza on jednak tak pozytywne fluidy i zaangażowanie, że zainteresowanie przyszło samo : ) Teraz ze szczerej ciekawości czytam i piszę o druku przestrzennym, nieustannie nie mogąc wyjść z podziwu nad możliwościami jakie on oferuje. Na stronie publikuje teksty głównie te, nie wymagające wiedzy technicznej, jednak mam nadzieję, że są dla Was równie przydatne! Publikuję treści na social mediach i jeśli wyślesz jakieś zapytanie dotyczące współpracy, pewnie to właśnie ja odpiszę, więc – do usłyszenia!

Powrót na górę