Zwykłe pudełko, niezwykle zamknięte

Zwykłe pudełko, niezwykle zamknięte

Małe pudełko o wymiarach – 39x39x13mm jest tylko na pozór zwykłym pudełkiem, całkowicie niesamowity i intrygujący sposób odblokowania pokrywy budzi we mnie duży szacunek i podziw dla projektanta.

Na pokrywie pudełka znajduje się sześć suwaków o różnych kształtach, mogą przesuwać się wzdłuż szyny w pokrywie, znajdują się również trzy przyciski, jednak nie daj się zwieść, te suwaki i przyciski mają na celu jedynie rozpraszać użytkownika. Jest jeszcze jeden trop, na górnej powierzchni pokrywy znajdują się numery, są one właściwie zakodowane w formacie „A = 1 B = 2 C = 3” i faktycznie po odszyfrowaniu możemy przeczytać: „give-me-a-rapid-spin-to-unlock-my-lid” (obróć mnie szybko, aby odblokować pokrywę). Do pudełka dołączony jest także breloczek z kodem QR z podpowiedzią do zagadki.

F35WZPCHEBNGYFW.LARGE

W samym pudełku istnieje sześć sześciomilimetrowych kulek z łożysk kulkowych. Kulki mogą swobodnie przemieszczać się w określone pozycje. Biorąc do ręki owe pudełko kulki znajdują się w losowych miejscach, co uniemożliwia jego otwarcie. Tylko dzięki obróceniu pudełka, dzięki sile odśrodkowej wszystkie kulki umiejscawiają się po zewnętrznej stronie zwalniając blokadę, a wtedy pudełko może zostać otwarte.

FQB6XVYHEBNGYFV.LARGE

Źródło: www.instructables.com

Powrót na górę