Amsterdamski uniwersytet zakazuje drukowania broni

Amsterdamski uniwersytet zakazuje drukowania broni

Wykładowca Willem Brouwer na swoim twiterze napisał, że ma zamiar wydrukować pistolet. Według uniwersyteckiego magazynu Foliaweb, wykładowca ściągnął pliki modelu pistoletu „Liberator” ze strony the-blueprints i chce go wydrukować na uniwersyteckiej drukarce trójwymiarowej.

Brouwer w poniedziałek po południu napisał na twiterze:  „W tym momencie drukuję pistolet na uniwersytecie Theo Thijssen House”. Spodziewano się, że części mogą być gotowe następnego dnia, a następnie mogą być zmontowane w całość.  

„Możemy zrobić też iglicę, ale nie zamierzamy testować broni na prawdziwych nabojach, to zbyt niebezpieczne.” powiedział Boshman, asystent techniczny uniwersytetu.

Amsterdamski uniwersytet zakazuje drukowania broni

Zarząd uczelni wyciągnął wtyczkę zasilania drukarki w połowie drukowania „Nie chcemy wykorzystywania zasobów edukacyjnych do produkcji broni lub ich części” powiedziała rzeczniczka zarządu.

Jak podaje Foliaweb, Willem planuje dalej produkować broń lecz bez iglicy.

Sytuacja ta spowodowała dyskusję na temat większej dostępności broni za pomocą druku 3D, ale czy wcześniej  np. przy użyciu frezarek CNC i tokarek nie można było wykonać w prosty sposób broni ?

Powrót na górę