#Drukarzedlaszpitali – szczytna akcja polskich drukarzy 3D

#Drukarzedlaszpitali – szczytna akcja polskich drukarzy 3D

W stanie pandemii koronawirusa COVID-19 świat jakby się zatrzymał. Ludzie siedzą w domach, linie produkcyjne są zatrzymane, na ulicach pustka.

Świat się zatrzymał, ale nie w szpitalach – tam lekarze, pielęgniarki, medycy tyrają, narażając życie i zdrowie. Jesteście teraz bohaterami i dziękujemy za Waszą wiedzę i zaangażowanie! Teraz jest ona nieoceniona!

Aby jakkolwiek pomóc i móc wesprzeć Waszą ochronę przed zarażeniem, bardzo wiele osób zaangażowało się w oddolne inicjatywy! M.in. brawa dla osób szyjących maseczki bawełniane. Brawa dla autora aplikacji IHelpYou i wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w pomoc tym najbardziej potrzebującym. Brawa również dla wszystkich obywateli, którzy mają w sobie tyle odpowiedzialności i walczą tak naprawdę sami ze sobą, aby kolejny dzień zostać w domu – jesteście wspaniali.

Wszystkie te działania nie są bez znaczenia i gdy będzie już po wszystkim odetniemy z ulgą. Wówczas będziemy mogli być z siebie dumni, że potrafiliśmy się tak zjednoczyć i zdyscyplinować, aby pokonać tą nierówną walkę z COVID-19.

Branża druku 3D również nie pozostała obojętna i dzięki fantastycznej akcji #drukarzedlaszpitali 
możemy drukować przyłbice, okulary ochronne i inne niezbędne artykuły do zabezpieczenia medyków przed zarażeniem. Akcja łączy placówki, które określają potrzebny im sprzęt przez wypełnienie formularza a drukarzami, którzy mogą taki sprzęt zrealizować. Czytelnicy, którzy są również posiadaczami drukarek 3D i mają możliwość jakkolwiek się zaangażować – teraz to my mamy okazje się włączyć. Do dzieła!

Wydrukowana przyłbica ochronna  – projekt Prusa Printers

Jak wiemy we Włoszech, drukarki 3D również są wykorzystywane do walki z koronawirusem. Zaangażujemy się TERAZ w pomoc w drukowaniu dla służb medycznych artykułów do ochrony zdrowia, aby nie musieć później drukować części do respiratorów dla pacjentów w stanie krytycznym do ratowania życia.

Nasza drukarka już chodzi i drukuje przyłbice dla szpitala w Krakowie.
Wrzucajcie zdjęcia Waszych wydruków 🙂

Powrót na górę