Odzież drukowana w domu za 40 lat będzie standardem

Odzież drukowana w domu za 40 lat będzie standardem

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-1Jak będziemy żyć w 2050? O tym już ostatnio pisałem artykuł, jednak zagłębiając się nieco mocniej w temat znalazłem jedno bardzo praktyczne urządzenie z którego pewnie Panie będą szczególnie zadowolone. Pomysłowy Projektant Joshua Harris stworzył koncepcję, która zakłada, że w przyszłości będziemy mogli korzystać z „odzieżowej drukarki 3D” do produkcji naszych ubrań w domu.

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-2

Tworzenie niestandardowych obiektów przy użyciu druku 3D, zdecydowanie rośnie w siłę i powoli wkrada się także do codziennego użytku. Myślę, że w niedługim czasie ludzie zauważą jakie możliwości kryją się w tej technologii i zaczną ją wykorzystywać do drukowania przedmiotów codziennego użytku.

Harris zakłada, że w przyszłości, aby wydrukować ubranie wystarczyć będzie jedynie pobrać wzór z dostępnych katalogów ubrań  w internetowym sklepie.  Trzeba będzie również zakupić kartridż z nicią od firmy bądź projektanta.  Później pozostaje jedynie wydrukować wymarzone ubranie na specjalnej domowej drukarce 3D.

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-3

 

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-4

Idea drukarki do ubrań zakłada również jedną istotną cechę, jeśli znudzi nam się jakaś rzecz, po prostu wkładamy zużyte ubranie do urządzenia, nici są wówczas rozdzielane i czyszczone. Nić następnie wraca do swojego kartridża, a ubranie może być zmodyfikowane i na nowo wydrukowane. Dzięki temu o wiele zmniejszy się odsetek wyrzucanych ubrań, a „tkaniny” z powodzeniem będzie można wykorzystać przy następnej produkcji.

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-5

Dzięki temu urządzeniu będzie można wyeliminować zarówno szafę, pralkę jak i suszarnie. Wg badań, minimalizm wciąż będzie się rozwijał, pewnie dlatego, że szacunkowo właśnie za 40 lat,  75% ludności będzie mieszkała w miastach. Dlatego takie urządzenie bardzo spodoba się przyszłym mieszkańcom naszej planety w ich zminimalizowanych mieszkaniach.

Taki sprzęt obróci przemysł odzieżowy o 180 stopni, projektanci mody pewnie w przyszłości będą sprzedawać  nie stroje, a właśnie kartridże i cyfrowe projekty kreacji.

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-6

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem=8

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-7

Odzież drukowna w domu za 40 lat będzie standardem-9

 

Czy rzeczywiście doczekamy tych czasów, gdzie technologia tak bardzo się rozwinie?

 

Znalezione – www.3ders.org

Powrót na górę