Fashion Week w Paryżu i technologia druku 3D

Fashion Week w Paryżu i technologia druku 3D

Fashion Week w Paryżu i technologia druku 3D-1

Drukowanie 3D chyba na dobre zagościło w świecie mody, a najlepszym tego przykładem jest już nie tylko kreacja amerykańskiej celebrytki, ale także kolekcja Voltage, która została zaprezentowana na wystawie Fashion Week w Paryżu. Istnieje mnóstwo drukarek 3D, które mogą używać różnych materiałów pod budowę żądanego produktu. Ostatnio zakres materiałów został mocno poszerzony, tworzywa sztuczne czy metale zostały zastąpione materiałami miękkimi, takimi jak guma czy poliuretan.

 

Fashion Week w Paryżu i technologia druku 3D-2

 

„Miękkość i elastyczność nowych materiałów zainspirowała nas do opracowania drugiej skóry dla ciała wyglądającej jak ruchoma zbroja” mówi współautor kolekcji Neri Oxman. Tegoroczna kolekcja ma być nieco bardziej praktyczna, aby faktycznie używana była w codziennym życiu.

 

Fashion Week w Paryżu i technologia druku 3D-3

 

Fashion Week w Paryżu i technologia druku 3D-4

 

Jako mężczyzna zdecydowanie wolę gdy kobieta ma na sobie ubrania z tradycyjnych materiałów. Te z kolekcji nie wyglądają źle, może nawet intrygująco, ale guma i poliuretan noszone jako „zwykłe ubrania na codzień” jakoś do mnie nie przemawiają, a do Was?


 

Źródło – www.mashable.com

Powrót na górę