Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty

Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty

Brytyjsko-Kolumbijski artysta i projektant Matthew Plummer-Fernandez tworzy niesamowicie oryginalne dzieła sztuki, wygrywa konkursy i jest ceniony na całym świecie.

Matthew jest artystą, który bardzo lubi eksperymentować z kodem, nowymi technologiami, mam tu na myśli skanowanie 3D i drukowanie 3D, jest osobą, która bardzo popiera ideę open source.

Matthew często do stworzenia swoich prac wykorzystuje technologię drukowania przestrzennego. Zobaczcie zbiór jego najciekawszych eksponatów.

Venus z Google

 

Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty33

Venus z Google została znaleziona w wyszukiwarce Google. Matthew używa programu do stworzenia podobnego do zdjęcia artefaktu. Na podstawie znalezionego zdjęcia w wyszukiwarce próbował przetworzyć prostokąt w taki sposób, aby w jakiś sposób przypominał zdjęcie, jednak nie na tyle, aby można było to nazwać kopią. Zobrazowanie jego działań znajdziecie na poniższym filmie

Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty2

 

Digital Natives

Rzeźba przedstawia połączenie butelki po detergencie oraz konewki. Przedmioty codziennego użytku zostały zeskanowane za pomocą aparatu cyfrowego, a następnie przetworzone za pomocą pewnego algorytmu, który odpowiednio zniekształcił przedmioty.

Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty

Praca sekuMoi Mecy jest to rzeźba powstała w 2012 roku mogąca należeć jak sam autor zaproponował – do klubu Mickey Mouse, kolejna wersja tego projektu to sekuMoi Mecy 3 powstała rok później.

Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty3

Oryginalne prace brytyjsko-kolumbijskiego artysty1

 

Pracami tej serii, autor nieco wyśmiewa prawa jakie Disney roszczy wobec popularnej Myszki Miki.

Matthew część swoich prac udostępnia w serwisie thingiverse. Stamtąd możecie pobrać pliki .stl do gotowe do wydruku.
Myślę, że Matthew zdecydowanie tworzy sztukę nowoczesną z którą wiele osób w dzisiejszych czasach nie potrafi się zidentyfikować. Mam jednak wrażenie, że temu artyście przyświeca pewna idea, którą realizuje i przedstawia w swoich pracach, dlatego jego prace zdecydowanie są warte uwagi.

 

Źródło: www.plummerfernandez.com

Powrót na górę