Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce

Tworzenie czekoladowych form przy tradycyjnej produkcji to skomplikowany proces. Niedawno pisałem o drukarce 3D drukującej z czekolady możliwej do kupienia. Myślę jednak, że ten przypadek jest o wiele spektakularny.

Hans Fouche to przedsiębiorca prowadzący fabrykę produkującą przetwory z czekolady – Fouche Chocolates. Hans to bardzo zdolny inżynier, który samodzielnie projektuje i przystosowuje maszyny w taki sposób, aby spełniały jego oczekiwania. Zamarzył, aby produkować trójwymiarowe czekoladowe rzeźby jednak nie miał wystarczająco dużo funduszy na zakup odpowiedniego sprzętu. Postanowił sam zaprojektować i zbudować drukarkę 3D z ośmioma głowicami.

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce7
Drukarka drukuje w technologii FDM, główne składniki czekolady to masło, cukier oraz ziarenka kakaowe.

Nestle i Afrykańskie Muzeum Wzornictwa skontaktowały się z inżynierem i poprosiły o pomoc przy stworzeniu serii rzeźb trójwymiarowych wydrukowanych z czekolady na premierę najnowszego systemu operacyjnego Google, Android 4.4. Poniżej kilka czekoladowych rzeźb prezentowanych na premierze.

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce9

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce8

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce1

Poniżej Hans w jego domowych warsztacie. Fouche jest typowym majsterkowiczem, posiada stosy kabli, stare urządzenia, modele samolotów itp. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się wygospodarować kawałek miejsca na swój własny warsztat, gdzie będę mógł trzymać swoje szpargały (a jest ich trochę 🙂 ).

Ośmiogłowicowa drukarka 3D w fabryce czekolady w Afryce6

Źródło: htxt.africa

Powrót na górę