3D Hubs i DUS Architects tworzą miniaturę domu nad kanałem

3D Hubs i DUS Architects tworzą miniaturę domu nad kanałem

3D Hubs, największa na świecie sieć współpracujących ze sobą drukarek 3D, podjęła współpracę z DUS Architects, aby utworzyć miniaturową wersję drukowanego 3D domu nad kanałem w Amsterdamie.

Społeczność 3D Hubs połączyła siły, aby wydrukować 220 bloków potrzebnych do budowy wysokiego na 1,5 metra mini domu. Jest to replika naturalnej wielkości domu zaprojektowanego przez DUS Architects. W środku miniaturowego domu jest wystarczająco dużo miejsca do zabawy dla dzieci.

Dom nad kanałem-1
Dom nad kanałem jest obecnie w trakcie budowy w Amsterdamie. Łączy historię z innowacjami i bada, jak techniki druku 3D mogą rozwiązać kwestie mieszkaniowe na całym świecie.
Zespół drukuje części budynku przy użyciu rozbudowanej wersji drukarki 3D Ultimaker o nazwie KamerMaker. Wydrukowane elementy mogą osiągać do 3,5 metra wysokości i są sukcesywnie montowane na miejscu. Twórcy zwracają uwagę na to, że dom jest wolny od odpadów.


Budynek ma na celu głównie działać jako narzędzie do promowania drukowania 3D. Pierwszym celem dla DUS jest wybudowanie dwupiętrowego „gościnnego pokoju”, który stanowić będzie wizytówkę postępu projektu, a także zamierza wydrukować i postawić pełną elewację jako pomnik, aby przyciągnąć przechodniów.

Dom nad kanałem-2

„Drukowana miniatura domu nad kanałem jest dla nas wyjątkowa na wiele sposobów, jest to pierwszy raz, kiedy jeden z naszych projektów został całkowicie stworzony przez grono ludzi bez naszej fizycznej obecności” mówi Martine de Wit, z zespołu DUS Architects.

Dom nad kanałem-4

Dom nad kanałem-3
Ten przykład pokazuje co może się stać, gdy połączymy unikalny design ze społecznością posiadającą drukarki 3D. Duże obiekty mogą powstać w bardzo krótkim czasie.

Poniżej film z wizyty dziennikarki BBC, która odwiedziła miejsce w którym powstaje dom nad kanałem.

źródło:  3dhubs.com

Powrót na górę