3D Systems i Coca-Cola co ich łączy?

3D Systems i Coca-Cola co ich łączy?

3D Systems to niewątpliwie prekursor druku 3D i obecnie gigant na rynku nowych technologii, Coca-Cola z kolei to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek spożywcza na całym świecie. Czy prócz ogromnych obrotów firmy coś jeszcze je łączy?
Od niedawna -tak, te dwa giganty postanowiły wspólnie zrealizować pewien projekt nakierowany na promocję ekologii. 3D Systems zaprezentowało drukarkę 3D o nazwie EKOCYCLE Cube, do której filament wytwarza się z przetworzonych butelek PET po Coca-Coli. Butelki mogą być również z innych marek jednak to właśnie Coca-Cola zaangażowała się w to przedsięwzięcie.

3D Systems i Coca-Cola tworzą wspólny projektDrukarka 3D EKOCYCLE Cube

Brzmi zaskakująco, jednak tak właśnie drukarka 3D ma funkcjonować. Filament do drukarki EKOCYCLE Cube może być wytworzony z 25% zawartością butelek PET.

„Odpady są odpadami, wyłącznie wtedy, kiedy je marnujemy.” Powiedział will.i.am, amerykański raper, który promuje nową drukarkę 3D Systems.

Aby wydruki nie były zbyt nudne firma oferuje kolory z jakich mogą one być tworzone, przy wykorzystaniu kardridży EKOCYCLE: koloru czerwonego, czarnego, białego oraz naturalnego. Cena kartridży nie została podana, natomiast cena drukarki 3D to 3 500 zł (1 199 $)

Pomysł przetwarzania plastikowych butelek na filament został już wykonany w tzw. domowych warunkach jednak jakość tych wydruków nie wyglądała zbyt obiecująco. W związku z tym, że kartridże oferowane przez 3D zawierają jedynie 25% przetworzonego materiału PET, firma może zaoferować kartridże, które zagwarantują wysoką jakość wydruków.

Zastanawiam się czy pamiętacie kampanie promocyjną  Cube 3 i CubePro gdzie w spocie reklamowym pojawiła się dosyć istotna wpadka drukarki 3D. Samej Coca-Coli dosyć mocno musiał spodobać się temat druku 3D, gdyż to nie jest pierwszy raz gdy zaangażowała się w tego typu przedsięwzięcie.

Źródło: 3dsystems.pl

 

Powrót na górę