3Dsimo – pisak drukujący wieloma materiałami

3Dsimo – pisak drukujący wieloma materiałami

Niedawno, głośno było o kultowym pomyśle pisaka 3Doodler, który na kickstarterze zrobił furorę. Tym razem pomysł Davida Paskevica z Pragi w Czechach został rozwinięty i powstał 3Dsimo, czyli pisak którym można tworzyć trójwymiarowe rysunki różnymi materiałami. Kampania ruszyła na indiegogo.

3Dsimo-1

3Dsimo jest podobny do 3Doodlera, ale daje więcej możliwości użytkownikom. Wyposażony jest w wyświetlacz, na którym można wybrać temperaturę i prędkość wytłaczania. Urządzenie może obsługiwać różne materiały takie jak ABS,PLA, PVA i nylon. Dodatkową opcją jest możliwość przechowywania ustawień i parametrów dla każdego z nich.

3Dsimo-4

Jak to działa?

3Dsimo wykorzystuje technologię FDM (Fused Deposition Modeling), gdzie tworzywo wytłacza się przez rozgrzaną głowicę. Pisak ten można wykorzystać do naprawy urządzeń z tworzyw sztucznych, do tworzenia unikalnej biżuterii lub po prostu świetnie wyglądających modeli przestrzennych, które sobie wymyślimy.

Całość urządzenia waży 180 gram , a jego długość to 170 mm. 3Dsimo używa materiału w formie drutu o średnicy 1.75 mm. Autorzy piszą, że pomimo dołożenia stacji dokującej do kompletu, na razie pisak nie ma zintegrowanej baterii w środku i trzeba użyć zasilacz.

Pierwsze 100 osób dostanie 3Dsimo za 75 dolarów, korzystając z kampanii indiegogo.

Powrót na górę