600 $ – tyle zapłacisz za naturalnej wielkości wydrukowane nienarodzone dziecko

600 $ – tyle zapłacisz za naturalnej wielkości wydrukowane nienarodzone dziecko

Firma 3D-Babies w swojej ofercie zaprezentowała możliwość wydrukowania modelu płodu. Oprócz zdjęcia zrobionego w USG rodzice aktualnie mogą zamówić naturalnej wielkości figurkę płodu nienarodzonego dziecka.

600 $ tyle zapłacisz za naturalnej wielkości wydrukowane nienarodzone dziecko1

Jeśli pary nie mogą doczekać się narodzin potomka, mogą skorzystać z tej usługi, aby trzymać już w ramionach upragnione dziecko. Nie wiem tylko czy tworzywo sztuczne jest w stanie w jakikolwiek (nawet najmniejszy) sposób odtworzyć prawdziwe dziecko.
Firma przesyłać będzie zamówienie w drewnianym pudełku wyłożonym satynom – może to ma dodać wartości temu jakże dla mnie irracjonalnemu pomysłowi.

600 $ tyle zapłacisz za naturalnej wielkości wydrukowane nienarodzone dziecko4

Firma oferuje 3 rozmiary wydrukowanych maluchów. Naturalnej wielkości, około 20 cm wysokości za 600 dolarów (aktualny kurs wylicza tę usługę na ok. 1842 zł). Drugi model to Halfsize, czyli pół rozmiaru – 400 dolarów (1228 zł) oraz wersja mini – 200 dolarów (614 zł) wówczas maluch będzie miał około 5 cm wysokości, czyli mniej niż kciuk dorosłego człowieka.  Dodatkowo oczywiście nie można zapomnieć o poprawności rasowej dlatego płód można zamówić w trzech odcieniach: Light, Medium i Dark.

600 $ tyle zapłacisz za naturalnej wielkości wydrukowane nienarodzone dziecko2

Ale to nie wszystko! Firma oferuje dla osób nie posiadających własnego dziecka możliwość zakupu figurki znanego dziecka, a dokładniej North West, córki Kim Kardashian i Kanye West (to amerykańscy celebryci, o których szczerze mówiąc słyszałem po raz pierwszy).

To nie jest pierwsza z firm, która oferuje tego typu usługę. W Japonii taki pomysł narodził się już w 2012 roku gdzie oferowano również wydrukowany płód bądź wersje mniejszą, jedynie z twarzą dziecka. Pomysł chyba musiał spotkać się z dużym zainteresowanie skoro kolejna firma udostępniła takie rozwiązanie. Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście chyba nigdy nie zrobiłbym takiego zamówienia…

 

 

Powrót na górę