AirEnergy3D – drukowana 3D turbina wiatrowa polskiej firmy Omni3D

AirEnergy3D – drukowana 3D turbina wiatrowa polskiej firmy Omni3D

Generowanie własnej energii elektrycznej może być bardzo wygodne. Wytworzoną przez siebie energią można zasilać np. bramy i drzwi garażowe, naładować telefon, a nawet stać się niezależnym energetycznie.

Omni3D, polski producent drukarek rozpoczął niedawno na kickstarterze projekt składanej, drukowanej 3D turbiny wiatrowej o nazwie AirEnergy3D. Urządzenie jest w stanie wytworzyć 300W mocy. AirEnergy to przenośne i mobilne urządzenie, które można zmieścić w plecaku, wziąć na kemping lub ustawić na dachu czy balkonie.

Projekt na kickstarterze wystartował w celu pozyskania funduszy na zakończyć przygotowania wstępnej produkcji gotowych zestawów. Jak mówi zespół: AirEnergy3D jest open source, aby umożliwić każdemu łatwe zbudowanie własnego generatora prądu”.

AirEnergy3D - drukowana 3D turbina wiatrowa polskiej firmy Omni3D-2

AirEnergy3D składa się z zestawu części elektrycznych i drukowanych 3D. Kiedy urządzenie jest już skonfigurowane i poskładane, można do niego bezpośrednio podłączyć wtyczkę USB i naładować swój telefon bądź zasilić laptopa.

AirEnergy3D - drukowana 3D turbina wiatrowa polskiej firmy Omni3D-3

Celem AirEnergy3D jest doprowadzenie „czystej, mobilnej i odnawialnej energii do wszystkich domów na całym świecie” jak mówi Konrad Sierzputowski, współzałożyciel Omni3D.

AirEnergy3D - drukowana 3D turbina wiatrowa polskiej firmy Omni3D-4

Podstawowy zestaw na Kichstarterze kosztuje 350 dolarów, a zespół ma nadzieję otrzymać 19 tys funtów w ciągu jednego miesiąca kampani. Za każde 2500 funtów, które uda się zebrać, firma wyśle AirEnergy3D do jednej z afrykańskich wiosek, gdzie energia elektryczna jest najbardziej potrzebna.

źródło: www.kickstarter.com

Powrót na górę