Arevo Labs wprowadza filament z włóknem węglowym

Arevo Labs wprowadza filament z włóknem węglowym

Drukowanie 3D z PEEK i innych zaawansowanych wzmacnianych polimerów jest trudne technicznie, zwłaszcza dla technologii FDM. Arevo Labs twierdzi, że rozwiązali ten problem przez optymalizację wiązań polimerowych łącząc to z innowacyjną technologią ekstruzji, tak aby były gotowe do drukowania przestrzennego.

Arevo Labs wprowadza filament z PEEK

Do tej pory takie urządzenia jak jeden z najwyższych modeli drukarki SLS: EOSINT P 800 firmy EOS, umożliwiał druk PEEKiem. Wysoka temperatura uplastyczniania tego materiału sprawiała dużo problemów technologicznych. W drukarkach FDM, problem jest jeszcze większy, Hot-End takiej drukarki musiałby rozgrzewać się do ponad 300 stopni.

Arevo Labs zaprezentowała materiały na bazie włókna węglowego i węglowych nanorurek (CNT) zoptymalizowanych do druku 3D dostępnymi na rynku maszynami pracującymi w technologii FDM, w tym także domowymi RepRapami.

Nowe materiały to polimery o dużej wytrzymałości: KetaSpire PEEK (odporny na wysokie temperatury, obojętny chemicznie), AvaSpire PAEK, Radel PPSU (wysoka wytrzymałość i sztywność) i PrimoSpire SRP (najwytrzymalszy i bardzo sztywny polimer).

Arevo Labs wprowadza filament z PEEK-1

Arevo planuje zaoferować stworzone przez siebie materiały dla producentów drukarek na całym świecie.

Firma jest podekscytowana jakością nowych materiałów, a szczególnie ich wytrzymałością. Jak mówią, materiałami powinny zainteresować się branże lotnicze i obronne, ponieważ można z nich tworzyć elementy jeszcze lżejsze i mocniejsze.

Powrót na górę