Bioniczne nogi – pomoc przy rehabilitacji

Bioniczne nogi – pomoc przy rehabilitacji

Bioniczne nogi są coraz lepsze dzięki zaawansowanej technologii. Dr Kee Moon i Jeremiah Cox z Uniwersytetu Inżynierii Mechanicznej w San Diego opracowują stworzone przy pomocy druku 3D, urządzenia fizjoterapeutyczne pomagające przywrócić sprawność fizyczną pacjenta do stanu przed wypadkiem lub chorobą.

bioniczne nogi-3

Bioniczne nogi mocowane są do nóg pacjenta, aby w odpowiedni sposób kontrolować ich ruch i utrzymywać prawidłowe ułożenie, przez co efekty rehabilitacji są znacznie szybsze.

W przyszłości Bioniczne nogi będą zintegrowane z funkcjami mózgu, aby skorzystać z dawnego obszaru pamięci kontrolującej mięśnie. To ułatwi pacjentom odzyskać swoje wcześniejsze, naturalne sposoby poruszania się.

Jak podkreśla dr Kee Moon, technologia druku 3D jest niezbędna do szybkiego tworzenia i testowania swoich urządzeń.

bioniczne nogi-1

Tradycyjna obróbka maszynowa jest procesem trudnym i czasochłonnym, dlatego dr Kee Moon opiera się na druku 3D, gdzie w dość przystępny sposób może stworzyć skomplikowane i lekkie rozwiązania stosowane w tym fizjoterapeutycznym urządzeniu. Naukowcy mają nadzieję, że opracowane przez nich bioniczne nogi znajdą zastosowanie i będą używane w warunkach klinicznych, pomagając osobom z chorobami mięśni i ofiarom wypadków.

ź: www.3ders.org

Powrót na górę