Budowa kontrolerów gier dla niepełnosprawnych

Budowa kontrolerów gier dla niepełnosprawnych

Thomas cierpi na dystrofię mięśniową (zanik mięśni), przez co traci zdolność do codziennych rzeczy takich jak chodzenie, czy nawet utrzymanie się w pozycji siedzącej bez dodatkowych podparć.

Budowa kontrolerów gier dla niepełnosprawnych-1

Thomas uwielbia grać w grę Minecraft, to sprawia, że czuje się jak każde zdrowe dziecko.

Kiedy okazało się, że przełączniki ciśnieniowe sprzedawane dla osób niepełnosprawnych są bardzo drogie, majsterkowicz Celeb Kraft poczuł, że musi coś zrobić i tak powstał pomysł na tanie i proste interfejsy dla ludzi takich jak Thomas i umieszczenia ich planów w internecie.

Budowa kontrolerów gier dla niepełnosprawnych-4

Ideą przedsięwzięcia było skonstruowanie kontrolera z przełączników, które aktywowane są przy użyciu niewielkiej siły. Wszystko miało być wydrukowane na drukarce 3D. Kontroler emuluje klawisze W,S,A,D, spację, escape, E, Q,  ruch myszy, prawe i lewe kliknięcia myszką, a to wystarczy do gry w Minecraft.

Budowa kontrolerów gier dla niepełnosprawnych-2

Celeb Kraft opisał swoje plany w internecie i stworzył stronę thecontrollerproject.com. Jest to forum, na którym ludzie z umiejętnościami z zakresu projektowania oferują swoje usługi.

Kraft pisze – „osobiście wolę, aby projekty były na tyle proste, żeby ludzie którzy nigdy nie trzymali lutownicy w ręku, ani nie mieli styczności z mikrokontrolerami sobie poradzili”

Budowa kontrolerów gier dla niepełnosprawnych-5

Jeśli chcesz wspomóc projekty kontrolerów lub masz jakiś swój pomysł, odwiedź stronę thecontrollerproject.com


Źródło: Hack a Day

Powrót na górę