FinalProof darmowe narzędzie do realistycznego podglądu wydruku 3D

FinalProof darmowe narzędzie do realistycznego podglądu wydruku 3D

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś rozczarowania po nieudanym wydruku – z tego narzędzia powinieneś być zadowolony.

Ktoś kto posiada domową drukarkę 3D na pewno zdaje sobie sprawę, że niejednokrotnie wydruki nie są tak doskonałe jakbyśmy tego chcieli. Często wygląd wydrukowanego modelu drastycznie różni się od tego jaki widzimy na ekranie. Sculpteo zaprezentował program FinalProof do odzwierciedlenia niedoskonałości wydruku jeszcze w zapisie cyfrowym przed ostatecznym wydrukowaniem. 

FinalProof darmowe narzędzie do realistycznego podglądu wydruku 3D

Sculpteo jest to firma, która zajmuje się głównie drukowaniem przestrzennym, za pośrednictwem ich strony można zamówić gotowy model 3D.

FinalProof to narzędzie online, które przedstawia ewentualne zniekształcenia lub utratę szczegółów jakie mogą wystąpić podczas drukowania 3D. FinalProof daje realistyczny podgląd na wydrukowany element jeszcze przed jego stworzeniem wraz z przedstawieniem nakładanych warstw materiału. Jest to przydatna funkcja, gdy nie chcemy marnować czasu i filamentu zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie jesteśmy pewni czy dany wydruk będzie spełniał nasze założenia.

FinalProof darmowe narzędzie do realistycznego podglądu wydruku 3D1

FinalProof jest darmowym narzędziem, dostępnym dla użytkowników Sculpteo.

Program został zaprezentowany na tegorocznych targach CES – Consumer Electronics Show które są największymi targami technologicznymi na świecie. Warto przypomnieć, że na targach CES 2013 Sculpteo zaprezentował aplikacje 3DPCase iPhone / iPad która została nagrodzona prestiżową nagrodą. 3DPCase była pierwszą aplikacją całkowicie dostosowaną do iPhona i iPada, gdzie użytkownik mógł od podstaw zaprojektować swoją własną obudowę do telefonu.

Nagrodzona aplikacja 3DPCase na targach CES 2013-4

źródło: www.sculpteo.com/blog

 

 

Powrót na górę