Firma TTP prezentuje głowicę 3D drukującą różnymi materiałami

Firma TTP prezentuje głowicę 3D drukującą różnymi materiałami

Firma TTP poinformowała o wprowadzeniu nowej przełomowej głowicy do druku o nazwie Vista 3D. Nowa głowica jest w stanie drukować różnymi materiałami na raz.Vista 3D-1
W przeciwieństwie do istniejących rozwiązań w druku 3D, Vista może drukować materiałami zarówno organicznymi jak i nieorganicznymi takimi jak – ceramika, metale, tworzywa sztuczne, enzymy, a nawet komórki biologiczne. To otwiera zupełnie nowe możliwości.

Wielomateriałowy druk 3D będzie mógł tworzyć obiekty i przedmioty o różnych właściwościach w zależności od użytego materiału.
Opatentowana przez firmę TPP technologia w jakiej pracuje głowica Vista 3D polega na cyfrowym osadzaniu materiału przez specjalne dysze. Pozwalają one drukować używając dużych cząstek materiałów wielkości rzędu 50 mikronów i więcej, a także cząstkami bardziej lepkimi i płynnymi.

Vista 3D-2
Technologia jest kompatybilna z szeroką gamą płynów i cząstek aktywnych biologicznie. Umożliwia to nowy, przełomowy proces produkcyjny, dzięki któremu mogą powstać wydrukowane układy białkowe, a nawet paski testowe zrobione na bazie enzymów.
Źródło :  3dprinterplans.info

Powrót na górę