Franuska firma Drawn tworzy meble za pomocą drukarki 3D

Franuska firma Drawn tworzy meble za pomocą drukarki 3D

Niesamowity asortyment drukowanych 3D mebli do domu został pokazany na Maker Faire w Paryżu. Firma Drawn uruchomiła własną linię drukowanych trójwymiarowo mebli i pokazała dokładnie jak przebiega proces ich powstawania. Celem firmy jest zainspirować wszystkich do zaprojektowania i wykonania własnych projektów mebli.

Drawn drukuje meble za pomocą drukarki 3D-1

Sylvain Charpiot i Samuel Javelle, założyciele Drawn, spotkali się pierwszy raz w 2012 roku podczas tworzenia projektu FabLab w Lyonie we Francji. Obaj mieli marzenie, aby wytwarzać zaprojektowane przez siebie meble. W styczniu 2014 roku po uzyskaniu przez Sylvaina wszystkich potrzebnych danych technicznych i sprzętu, zespół już w marcu wydrukował swój pierwszy prototyp.

Drawn drukuje meble za pomocą drukarki 3D-2

Drukarka została nazwana Galatea, wyglądem przypomina ramię przemysłowe stosowane w automatyzacji procesu, na końcu ramienia zamontowano sporych rozmiarów głowicę.

Poniżej film z pierwszego wydruku Galateą:

http://vimeo.com/88820528

 

„Wkrótce będziemy oferować własną ekskluzywną linię mebli na sprzedaż, a także będziemy gotowi na Twoje projekty, które można wprowadzić w życie” podkreśla zespół.

Drawn drukuje meble za pomocą drukarki 3D-14

Drawn drukuje meble za pomocą drukarki 3D-13

Niedługo uruchomiony zostanie sklep elektroniczny z meblami Drawn, ponadto zespół ma plan prowadzić warsztaty na których nauczy jak projektować własny design mebli. Sklep elektroniczny będzie też oferował druk wielkoformatowy dla projektantów i artystów chcących stworzyć unikalne elementy.

Pomysł na druk mebli w ten sposób nie jest nowy, w 2010 roku holenderski projektant Dirk Vander Kooij kupił starego robota przemysłowego z Chin, przeprogramował, wyposażył w głowicę i powstał robot do drukowania 3D, który drukuje z materiałów recyklingowych ze zużytych lodówek.

źródło: www.drawn.fr

Powrót na górę