Jak będzie wyglądał świat w 2050

Jak będzie wyglądał świat w 2050

DHL Express to międzynarodowa korporacja zajmująca się przewozem przesyłek oraz logistyką. Na swoim blogu umieszcza różne artykuły ze świata gospodarki, logistyki, technologii i środowiska naturalnego. Firma angażuje się w wiele badań przy współpracy z naukowcami, aby realistycznie opisywać prognozy i przesłanki technologiczne na przyszłość.

Firma stworzyła cykl filmików pt. „Niestandardowy Styl Życia” (w oryginale – Customized Lifestyles) który obrazuje życie w 2050 r., w 3 odcinku przedstawiają jak mocno zmieni się produkcja towarów. Widzimy na filmie, że masowe produkcje zostaną zastąpione przez towary wytwarzane indywidualnie w domu przy pomocy własnych drukarek 3D.

W opisie pod scenariuszem czytamy, że w 2050 roku będzie dla człowieczeństwa niezwykle istotne dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, co przyczyni się do wytwarzania produktów w domowym zaciszu. Poruszona jest także kwestia konieczności dbania o środowisko naturalne oraz to, że recykling będzie wówczas na bardzo wysokim poziomie, co zapewni niewyczerpane możliwości dostaw.

Jak będzie za 40 lat, przekonamy się sami . Pozostałe scenariusze znajdziecie na youtube.

Powrót na górę