Lampy modułowe

Lampy modułowe

Modułowe lampy-1

Drukowanie 3D coraz bardziej zyskuje na sile w branży wnętrzarskiej, wcześniej pisałem już o wydrukowanej ścianie oraz o projektach Francisa Bitonti, który w swojej kolekcji posiada wiele prac dekoracyjnych. NoDesign francuskie studio projektowe, zaprezentowało lampy modułowe wydrukowane na drukarkach 3D. Każda lampa WaElice zawiera swój własny adres IP, po to, aby były połączone ze sobą na podobnej zasadzie jak sieci komputerowe. Pozwala to użytkownikowi na swobodne dostosowanie jasności oraz koloru każdego modułu.

Modułowe lampy-2

Modułowe lampy-3

 

Sterować lampą można zarówno zdalnie z telefonu lub bezpośrednio za pomocą prostego gestu poprzez czujnik zamontowany wewnątrz lampy.

Modułowe lampy-4

Modułowe lampy-5

Pomysłodawca projektu jest zachwycony drukowaniem 3D i mówi, że jest to doskonały sposób na integrację diod LED i czujników. Mówi, że lampa ma podkreślać znaczenie personalizacji i unikalności, a drukowanie 3D umożliwia funkcjonowanie projektów, które mogą być zrealizowane w ciągu kilku godzin. Projektanci dzięki temu nie muszą już być uzależnieni od innych firm produkujących i dostarczających im zamówione części.

Modułowe lampy-6

Modułowe lampy-7

Źródło – designboom

Powrót na górę