Najbardziej realistyczne drukowane figurki

Najbardziej realistyczne drukowane figurki

Najbardziej realistyczne drukowane figurki-1

Niemiecka firma Twinkind umożliwia tworzenie bardzo realistycznych figur z użyciem drukowania trójwymiarowego w technologii 3DP. Już wcześniej pisałem o Japońskiej firmie Omote 3D, która na życzenie klienta skanowała i drukowała ludzką sylwetkę. Figurki jednak nie umywają się do tych proponowanych przez Twinkind.

Najbardziej realistyczne drukowane figurki-7

Najbardziej realistyczne drukowane figurki-8

Punkt mieszczący się w Hamburgu oferuję trójwymiarowe skanowanie postaci, dzieję się to „w mgnieniu oka”, czasowo zajmuje to mniej więcej tyle, ile zrobienie zdjęcia u fotografa. Firma porównuje swoją technologię, do tej która była wykorzystywana przy kręceniu filmu Matrix, profesjonalnie nazywaną fotogrametrią (na podstawie zdjęć odtwarza się kształt i położenie obiektu).

Najbardziej realistyczne drukowane figurki-3

Najbardziej realistyczne drukowane figurki-4

Zainteresowanie jest tak duże, że konieczna jest rezerwacja terminu i wcześniejszego określenia rozmiaru figurki. Twinkind oferuje 7 różnych rozmiarów od skali 1:12 do 1:5. Dla przykładu osoba mająca 170 cm, przy zamówieniu skali pierwszej, model będzie wysoki na 14,2 cm, natomiast przy zamówieniu skali nr 7, ta sama osoba dostanie figurkę wysoką na 34 cm. Dla wyobrażenia sobie wysokości zamówionego modelu firma przygotowała specjalną tabelę, w której łatwo można odszukać proporcje swoich rozmiarów do wielkości wydrukowanej figurki.

Najbardziej realistyczne drukowane figurki-6

Podczas skanowania system analizuje kształt wszystkich widocznych szczegółów powierzchni modelu, po czym zostaje on wysłany do drukarki 3D Z-Corp i wydrukowany warstwa po warstwie, jest on idealną kolorową kopią skanowanego modelu. Rezultat jest naprawdę niesamowity i robi piorunujące wrażenie.
Cena zależna jest od wymiarów i kształtuje się od 225 euro (skala 1) do 1 290 euro (skala 7) za największą dostępną figurkę. Mimo błyskawicznego skanowania na przesyłkę z gotowym modelem trzeba czekać od 2 do 5 tygodni.

Powrót na górę