Pierwsza książka dla dzieci o druku 3D

Pierwsza książka dla dzieci o druku 3D

Autorka książki – Carla Diana zawsze marzyła o tym, aby zostać artystką, niestety życie potoczyło się inaczej. Spokojne życie Carli zmieniło się, kiedy poznała LEO, tytułowego bohatera książki. Poprzez magię LEO i druk 3D, Carla stała się artystką, tak jak dawniej marzyła.

Pierwsza ksiazka dla dzieci o druku 3d-3

Książka „LEO the maker prince” poprzez bajkową opowieść Carli o podróży przez Brooklyn, wprowadza młodych i starszych czytelników do ekscytującego świata druku 3D, który uczy kreatywności i pomysłowości.

„Ta książka ma pokazać potencjał druku 3D, umożliwić ludziom tworzenie swoich własnych, wymarzonych rzeczy”  mówi autorka Carla Diana.

Pierwsza ksiazka dla dzieci o druku 3d-1

Leo jest chodzącym i mówiącym robotem o specjalnej, magicznej zdolności do drukowania z plastiku dowolnego obiektu, który tylko Carla narysuje. Pozostałe roboty mają inne specjalne zdolności: H1-H0 drukuje z metalu, Sinclair-10 może wyszukiwać i drukować obiekty z ogromnego katalogu wzorów. Pozostałe roboty – AL1C3, IRIS-7 i Nixie też zostały obdarowane specjalnymi właściwościami, o których czytelnicy dowiedzą się po zagłębieniu w lekturę.

Pierwsza ksiazka dla dzieci o druku 3d-4

Każdy z obiektów prezentowanych w książce można pobrać za darmo ze strony autorki i wydrukować w 3D.

Pierwsza ksiazka dla dzieci o druku 3d-5

Mamy nadzieję, że książka doczeka się kiedyś tłumaczenia na język polski.

Powrót na górę