Pojazd BMW wydrukowany z biodegradowalnych materiałów

Pojazd BMW wydrukowany z biodegradowalnych materiałów

Szwedzki projektant Erik Melldahl zaprojektował niezwykły samochód Maasaica marki BMW, model został wyprodukowany przy użyciu technologii drukowania 3D z materiałów ulegających biodegradacji.

8922c56823-Maasaica-Erik_Melldahl_Result_01

Projektant informuje, że koncepcja samochodu była wywołana chęcią zaprojektowania mobilnego pojazdu uwzględniającego zrównoważony rozwój. Maasaica ma być krokiem we właściwym kierunku jeśli chodzi o branże motoryzacyjną.

Erik_Melldahl_Method_08

Erik_Melldahl_Result_05

Melldahl jest mocno zainspirowany kulturą afrykańską, dlatego pojazd miałby być przeznaczony do użytku dla plemienia Masajów w Kenii. Nazwa Maasaica pochodzi od nazwy gatunku lwów. Projektant chce pokazać alternatywę dla społeczeństwa konsumpcyjnego, a branża motoryzacyjna może mieć ogromny wpływ na walkę z ciągłymi problemami zanieczyszczenia środowiska.

Erik_Melldahl_Photo_01

Konstrukcja samochodu jest wydrukowana na drukarce 3D ze 100 % biodegradowalnych materiałów.

Erik_Melldahl_Method_12

Brak wody jest dużym problemem w Afryce, dlatego na powierzchni pojazdu znajduje się membrana, która miałaby zbierać wodę występującą w postaci mgły w czasie nocy. Dzięki temu samochód byłby samowystarczalny jeśli chodzi o chłodzenie pojazdu, a ponadto gromadziłby wodę dla okolicznej wsi.

Erik_Melldahl_Result_06

Erik_Melldahl_Result_04

Na Maasaica byłyby umocowane również panele słoneczne, które gromadziłyby energię słoneczną, pojazd dzięki temu mógłby być samowystarczalny również jeśli chodzi o jego możliwość przemieszczania się.

Erik_Melldahl_Photo_01

Erik_Melldahl_Photo_04
Erik Melldahl z modelem Maasaica

Erik Melldahl informuję, że najprawdopodobniej koncepcja nigdy nie zostanie zrealizowana, ma głównie na celu zainspirować, aby przykładać większą wagę do ochrony środowiska.

 

Źródło – www.erikmelldahl.se

Powrót na górę