Printify – internetowa platforma druku 3D

Printify – internetowa platforma druku 3D

Printify.pl to internetowa platforma, która została stworzona zarówno dla właścicieli drukarek 3D, firm, które chciałyby oferować usługi druku 3D w wymiarze komercyjnym, a także dla osób poszukujących wykonawców takich usług.

Platforma działa od około miesiąca i obecnie posiada około 20 aktywnych kont usługodawców i prawie drugie tyle jest w trakcie konfiguracji.

Printify - internetowa platforma druku 3D2

Jak mówi prezes platformy Tomasz Cichowicz – „Poza celem ekonomicznym narzędzie ma przede wszystkim ułatwić dostęp do druku 3D. Dla zlecających druk ma się stać niczym ceneo.pl lub booking.com. Miejsce, do którego sięgają zawsze kiedy pomyślą o druku 3D. Dla usługodawców Printify ma być oczywistym kanałem sprzedaży lub oprogramowaniem do ofertowania i obsługi zamówień. Dla usługodawców ma to być coś co po prostu ułatwi i zautomatyzuje pracę. Obecnie na rynku polskim nie ma takiego produktu. Do końca roku chcemy spenetrować cały identyfikowalny rynek druku 3D w Polsce bo wierzymy, że mamy coś co odpowiada na problem branży, jest dobrym narzędziem i jednocześnie oferowane jest w atrakcyjnych modelach sprzedaży.”

Z perspektywy Klienta to aplikacja, gdzie można załączyć plik STL, skonfigurować zamówienie (parametry druku, parametry dostawcy) i natychmiastowo otrzymać wyceny od dostawców, którzy spełniają te wszystkie wymagania. Następnie wybiera się dowolną ofertę i składa zamówienie. Ważne jest, że po złożeniu zamówienia zarówno Zlecający jak i Usługodawca mogą się wycofać lub doprecyzować zamówienie. W momencie kiedy obydwie strony potwierdzą zamówienie można je opłacić PayPal-em bądź tradycyjnym przelewem.

Printify - internetowa platforma druku 3D

 

Potrzebujesz wydrukować model 3D?
Krótka instrukcja jak to zrobić:

 1. Wejdź na Printify.pl
 2. Załącz plik z modelem (STL)
 3. Printify zwizualizuje Twój model
 4. Skonfiguruj pożądane parametry wydruku takie jak np. technologia, materiał, kolor, wykończenie, oś druku i wiele innych
 5. Wybierz dostawcę spełniającego Twoje wymagania dotyczące samego druku, jak i warunków dostawy
 6. Zleć realizację
 7. Dostawca zweryfikuje i potwierdzi zlecenie
 8. Opłać zamówienie
 9. Odbierz zamówienie od kuriera lub osobiście u dostawcy

Klient może wgrać własny model 3D, lub znaleźć go bezpośrednio na platformach, które oferują takie pliki oraz zlecić zaprojektowanie.

Printify - internetowa platforma druku 3D1

 

Masz drukarkę 3D i chcesz na niej zarobić?
Krótka instrukcja jak to zrobić:

 

 1. Wejdź na Printify.pl
 2. Wypełnij i wyślij formularz rejestracyjny
 3. Poczekaj na weryfikację konta
 4. Dodaj i skonfiguruj swoje drukarki
 5. Uzupełnij swój profil
 6. Skonfiguruj opcje dostawy
 7. Skonfiguruj obsługiwane waluty i ustawienia rozliczeń
 8. Przetestuj ustawienia
 9. Aktywuj swoje konto
 10. Przyjmuj zamówienia
 11. Drukuj i zarabiaj

 

Usługodawca może konfigurować warunki dostawy (kraj, koszt), waluty w których się rozlicza, podstawowe dane konta, dodawać i konfigurować drukarki, ceny. Usługodawca może w dowolnej chwili zdeaktywować konto lub drukarkę jeśli np. wyjedzie na wakacje albo ma zbyt duże obłożenie.

Platforma oferowana jest w dwóch wersjach:

 • Platforma otwarta, domyślna wersja Printify, na której Twoja oferta jest widoczna publicznie i można ją porównać z innymi usługodawcami. W tym przypadku pobieramy opłatę tylko od zrealizowanych zamówień. Win win dla usługodawców druku 3d bo zupełnie nic nie ryzykują.
 • Platforma zamknięta, indywidualna licencja. Printify jest wdrażany pod domeną usługodawcy, można wymusić rejestrację Klientów przed otrzymaniem wycen, aplikacja otrzymuje identyfikację wizualną usługodawcy. Taki Printify tylko na własny użytek. Ta opcja posiada cenę stałą płatną miesięcznie + procent od transakcji. Wersja ta jest dedykowana szczególnie dla tych firm, które cenią sobie prywatność, ale jednocześnie chcą zautomatyzować proces obsługi zamówień.

folder

Plany rozwoju platformy

W połowie listopada wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych zespół Printify jedzie na polsko-amerykański tydzień innowacji, który odbędzie się w Dolinie Krzemowej. Będzie tam promowane rozwiązanie, gdzie jednocześnie będzie poszukiwany inwestor, który pomoże zrealizować przedsięwzięcie w odpowiednio krótkim czasie. Printify to platforma globalna oferowana w dwóch językach oraz kilku walutach. W listopadzie zespół Printify będzie można znaleźć  na 3D Show w Warszawie.

Przyszły rok będzie poświęcony na działania na rynkach zagranicznych, głównie w krajach germańskich, dla których przygotowywana jest niemieckojęzyczną wersję Printify.

 

„Zależy nam na tym aby wyjść w świat razem z polskimi firmami, tak aby nasz sukces stał się ich sukcesem. Chcemy aby to właśnie Polska stała się zagłębiem druku 3D bo uważamy, że nie mamy żadnych kompleksów (przykład Omni3D, Pirx czy też Zmorph).” Mówi właściciel Printify Tomasz Cichowicz.

 

Osobiście myślimy, że platforma może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o rozwój druku 3D w Polsce jak i na świecie. Aktualnie brakuje platform gdzie klient może bezpośrednio zamówić model 3D, Printify może to zdecydowanie ułatwić. Znając również plany na przyszłość wierzymy, że zdoła podbić rynki zagranicznie i wykorzysta swój potencjał w 100% ! : )

Powrót na górę