Projekty pojazdów na rok 2040

Projekty pojazdów na rok 2040

MakerBot Industries, nowojorski producent drukarek 3D, współpracując z GrabCAD zorganizował konkurs, który miał na celu wyłonić najciekawszy projekt pojazdu przyszłości. Spośród 151 nadesłanych prac znalazły się samochody osobowe, motocykle, samoloty, a nawet statki kosmiczne. Poniżej zaprezentuje prace 6 laureatów:

Miejsce 1

Zdobył futurystyczny aerodynamiczny statek latający, który został stworzony przez użytkownika „Omega” z Niemiec. Statek nosi nazwę Alpha. Za pierwsze miejsce Omega otrzymał drukarkę Replicator MakerBot 2.

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-2

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-3

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-4

Miejsce 2

Gaberiel Ortin z Kanady zaprojektował lekką i sztywną konstrukcje o nazwie 2040 direct drive vehicle, która w całości pracuje w technologii by-wire, a systemy napędowe pozwalają na intuicyjną jazdę. Warto dodać, że dla lepszej widoczności zawieszono fotele, które obracają się wraz z pojazdem podczas skręcania.

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-5

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-6

Miejsce 3

Matthew Gueller zajął trzecie miejsce z motocyklem Personal Hot Rod. Motocykl jest jednoosobowy.

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-7

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-8

Miejsce 4

Firanse R3 zaprojektowany przez Luis Cordoba to niedrogie, spersonalizowane i ekologiczne rozwiązanie dla zmotoryzowanych. Projekt składa się z dwóch części, pierwsza to kabina, w której mieszczą się siedzenia i podstawowe elementy sterujące, a druga część to modułowe koła, wyposażone w silniki, hamulce, zawieszenie i układ kierowniczy.

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-9

Miejsce 5

Zajął Brian T. Acton z modelem The sampa, ten motocykl przyszłości jest zaprojektowany tak, aby spokojnie mógł zmieścić się do małych miejskich pomieszczeń, a jednocześnie górna granica prędkości była porównywalna z prędkością samolotu.

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami-10

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami11

Miejsce 6

Zdobył Marcos z Meksyku z projektem LB1, osobistym pojazdem latającym. Pojazd celowo zaokrąglony ze wszystkich stron co wg autora ma ułatwiać manewrowanie.

Czym będziemy się przemieszczać w 2040 Zobaczcie sami12

Prace robią wrażenie. Do 2040 roku nie tak daleko, przekonamy się na własne oczy jakie pojazdy będą wówczas dominować, póki co wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję i podziwiam za kreatywność !

Źródło – 3ders

Powrót na górę