Proteza ręki dla Natalki – prośba do wszystkich Czytelników

Proteza ręki dla Natalki – prośba do wszystkich Czytelników

Historia pewnej czteroletniej dziewczynki, która potrzebuje pomocy właśnie od drukarzy 3D.

Jak pewnie wiecie do tej pory było sporo przypadków na świecie, gdzie druk 3D pomógł w bezpośredni sposób osobom cierpiącym na brak kończyn. Pani Emilia szukając w Internecie sposobu na pomoc dla swojej córeczki trafiła na artykuły wydrukowanych protez i napisała do nas.

Fragment maila opisujący historię Natalki

„Natalka ma prawie 4 latka i urodziła się bez lewej dłoni i części przedramienia. Pierwszą protezę miała już przed ukończeniem pierwszych urodzin, ale po niedługim czasie okazało się że ma na nią uczulenie. Odczulanie i dalsze szukanie firmy protetycznej nie przyniosły żadnych rezultatów. Kosztorysy otrzymywane od firm protetycznych w granicach 21-28 tys. zł podcięły nam skrzydła. Aż tu nagle zrobiło się głośno o drukarkach 3d, na których można zrobić prawie wszystko, nawet protezę. A co najważniejsze, ich cena jest dostępna dla przeciętnego człowieka

Wszyscy „bohaterowie” artykułów jakich udało nam się znaleźć nie pochodzili niestety z Polski. Na własną rękę nie udało nam się znaleźć nikogo kto podjąłby się wydrukowania protezy dla Natalki. Głównym problemem był projekt lub po prostu brak przedramienia, a nie tylko brak dłoni. Szukamy kogoś kto nam pomoże w wydrukowaniu takiej protezy dla naszej córeczki, więc jeżeli mają Państwo taką możliwość, umiejętności, drukarkę lub po prostu dobre chęci to będziemy bardzo wdzięczni za każdą informację.”

Proteza ręki dla Natalki – prośba do wszystkich Czytelników

Wymieniając z Panią Emilią kilka maili zauważyliśmy, że mimo trudnej sytuacji to bardzo pogodna osoba. Wiemy, że stronę czyta wiele osób mocno zaangażowanych w projektowanie i drukowanie przestrzenne. Dlatego Drogi Czytelniku jeśli masz możliwość, warunki i chęci, aby pomóc Natalce – daj o sobie znać. Może to właśnie Ty odmienisz losy tej uroczej dziewczynki.

AKTUALIZACJA: 24.10.2014

Mamy dobrą wiadomość !  Zgłosiła się do nas firma Devil Design – polski producent filamentu do drukarek 3D z wiadomością, że dostarczy potrzebny beżowy filament do wydrukowania protezy dla Natalki.

Devil Designabs-175mm-1kg-na-szpuli Devil Design

Marek Ryszka, dyrektor generalny firmy, tłumaczy skąd pomysł na beżowy filament w ofercie:

„Przeglądając oferty polskich oraz zagranicznych producentów doszliśmy do wniosku iż na rynku brakuje filamentu w kolorze skóry którym można by było wydrukować nie rzucające się w oczy niskobudżetowe protezy, dlatego też poza standardowymi kolorami wprowadziliśmy do produkcji filament w kolorze beżowym/jasno brązowym. W chwili obecnej posiadamy filament ABS 1,75mm w tym kolorze, już niedługo pojawią się pozostałe filamenty. (ABS 3mm, PLA 1,75, PLA 3mm)”

Materiał w takim razie już jest,potrzeba jeszcze:

  • skan 3D miejsca założenia protezy
  • projekt
  • elektronika ( dowiedzieliśmy się, że są już w tym celu prowadzone rozmowy)
  • wydruk protezy

Pozostajemy do Waszej dyspozycji – Aga i Wojtek (redaktorzy strony)
kontakt: info@swiatdruku3d.pl lub emilakruza@wp.pl – mama Natalki

 

Powrót na górę