Świat widziany przez drukowane okulary

Świat widziany przez drukowane okulary

Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje druk 3D do swojej działalności, dziś omówię 3 firmy, które druk przestrzenny wykorzystały do tworzenia okularów.

Pierwsza firma Mykita ma w swojej ofercie designerskie okulary wykonane z poliamidu, zarówno przeciwsłoneczne jak i korekcyjne.

 Świat widziany przez drukowane okulary2

Świat widziany przez drukowane okulary1

Okulary drukowane są metodą SLS (selektywne spiekanie laserowe). Filmik poniżej przedstawia proces wytwarzania okularów. Jeśli ktoś nie zafascynował się drukiem 3D (ale chyba mało jest tu takich czytelników 🙂 ) to powinien oglądać film dla samego jego montażu – realizacja naprawdę fantastyczna.

Kolejna firma oferuje drukowane okulary to Protos. Firma na stronie informuje, że mają hipoalergiczny plastik z którego wykonana jest cała ramka okularów, a używane soczewki są lekkie, ponieważ wykonuje się je z poliwęglanu z powłoką antyrefleksyjną. Soczewki zawierają  filtr UV 400 i powłokę odporną na zarysowania.

Świat widziany przez drukowane okulary

Kolejną firmą produkującą okulary jest belgijskie przedsiębiorstwo Hoet. Firma ruszyła niedawno z nową kolekcją HOET COUTURE. Kolekcja jest o tyle wyjątkowa, że oprawki są wykonane z tytanu. Firma po czterech latach badań i rozwoju, może pochwalić się nowym osiągnięciem. Oprawki są antyalergiczne, lekkie, a zarazem wytrzymałe.

Świat widziany przez drukowane okulary4

Świat widziany przez drukowane okulary3

 

Artykuł zainspirowany przez: www.3dprintingindustry.com

 

Powrót na górę