VIII Dni Druku 3D w Warszawie

VIII Dni Druku 3D w Warszawie

Dni Druku 3D  to organizowane cykliczne wydarzenie, które ma na celu popularyzację technologii druku 3D w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 29-30 września 2016 roku w halach targowych Expo XXI w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jak zawsze jest Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne FabLab Kielce.

VIII Dni Druku 3D w Warszawie-1

Dni Druku 3D organizowane w Warszawie i Kielcach to największa impreza branży 3D w Polsce. Od roku 2013, bezpośrednio wpłynęła na rozwój branży w Polsce, gdy w ramach pierwszej edycji zbliżyła do siebie, amatorskie wówczas, środowisko pasjonatów druku 3D. Ostatnie, organizowane w Kielcach targi, pokazały jak silną branżą stała się technologia 3D. W ramach wiosennej edycji gościliśmy jednego z pionierów rynku, Czecha Josefa Prusa, który zasłynął z niskobudżetowej drukarki RepRap Prusa i3.

Na cyklicznie organizowanej imprezie, spotyka się niemal cała branża druku 3D. Imponująca liczba wystawców oraz przygotowane przez organizatorów konkursy przyciągają licznie gromadzących się uczestników. Dni Druku 3D w marcu 2016 roku zgromadziły ponad 100 wystawców i blisko 6000 odwiedzających. Jesiennej edycji towarzyszyć będą targi jubilerskie, odbywające się na terenie EXPO XXI – co z pewnością wpłynie na liczbę odwiedzających stoiska firm związanych z technologią druku 3D.

Światowy rekord Guinness’a

Organizatorzy planują pobić ustanowiony przez Brytyjczyków, światowy rekord Guiness’a prezentując największą na świecie rzeźbę człowieka wydrukowaną w technologii 3D. Będzie to ponad 2 metrowy monument Roberta Lewandowskiego.

29 września ustawiona zostanie monumentalna rzeźba piłkarza wykonana w technologii druku 3d na polskich drukarkach Urbicum i Gaia Multitool . Jak mówią organizatorzy – Nie mógłby to być nikt inny, razem z człowiekiem znanym z niezachwianej chęci do walki, chcemy pobić światowy rekord!. Obecnie rekord największego wydrukowanego manekina należy do Brytyjczyków, firma Backface wykonała podobiznę słynnego prezentera, Jon’a Bentley’a, mierzącą 2,05 m, pobijając tym samym poprzedni rekord o 5cm.

 

VIII Dni Druku 3D w Warszawie-5
Robert Lewandowski podczas wykonywania skanu 3D

 

VIII Dni Druku 3D w Warszawie-4
Wynik skanowania 3D już w postaci gotowej do druku – pliku STL

 

Robert Lewandowski w zeszłym miesiącu poddał się procesowi skanowania w firmie Smarttech – To pierwszy i jeden z ważniejszych etapów – mówi prezes stowarzyszenia Janusz Wójcik – Od dokładności wykonanego skanu bezpośrednio zależy wykonanie druku, a co za tym idzie ogólny wygląd monumentu. 

VIII Dni Druku 3D w Warszawie-3
Wydrukowane części monumentalnej rzeźby

 

Gość specjalny

Odwiedzając stoisko Verashape, uczestnicy Dni Druku 3D będą mogli obejrzeć nowy model drukarki VSHAPER GO oraz porozmawiać o możliwościach zastosowania technologii druku 3D we wzornictwie przemysłowym z Krzysztofem Rychławskim – polskim twórcą związanym z Katedrą Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Pracownią do Rzeczy. Na stoisku będzie można również zobaczyć nietypowe wydruki Artysty, wykorzystującego w codziennej pracy twórczej drukarki VSHAPER.

VIII Dni Druku 3D w Warszawie-6
Krzysztof Rychławski

 

Założona przez Krzysztofa Rychławskiego Pracownia do Rzeczy zajmuje się projektowaniem przedmiotów użytkowych, poczynając od definiowania i analizy założeń, poprzez opracowywanie koncepcji, po wykonywanie prototypów lub nadzór nad ich wykonaniem. Jej domeną jest również modelowanie 3D, wykonywanie wizualizacji obiektów, przygotowywanie koncepcji zmian stylistyki produktu oraz opracowywanie wyglądu produktów finalnych.

Zainteresowanych spotkaniem z Krzysztofem Rychławskim, zapraszamy 30.09.2016 (drugi dzień targów) na stoisko nr 20, znajdujące się w centralnej części hali wystawienniczej.

Tak było na VII edycji Dni Druku w Kielcach:

Więcej informacji

29-30 wrzesień 2016, Warszawa Expo XXI ul. Prądzyńskiego 12/14

29.09 godziny otwarcia 10:00 – 18:00

30.09 godziny otwarcia 9:00 – 18:00

wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy !

VIII Dni Druku 3D w Warszawie-logo

Powrót na górę