VRClay – rzeźbienie w wirtualnej rzeczywistości dzięki Oculus Rift

VRClay – rzeźbienie w wirtualnej rzeczywistości dzięki Oculus Rift

Modelowanie przy pomocy Oculus Rift  i kontrolerów ruchu zainteresuje wszystkich tych, którzy kiedykolwiek tworzyli lub edytowali projekty 3D.

VRClay Oculus Rift-1

Zespół programistów pracuje obecnie nad bardzo ciekawą aplikacją VRClay, która łączy system Oculus Rift i podręczne kontrolery ruchu Razer Hydra, tworząc narzędzie do prostego modelowania w przestrzeni wirtualnej. Projektowanie przy użyciu tego systemu wydaje się być bardziej naturalne, niż to z użyciem standardowej klawiatury i myszy. Użytkownicy mogą się poczuć tak jakby modelowali wirtualną glinę za pomocą swoich rąk, co staje się bardzo praktyczne i wygodne.

Na poniższym filmie widać system VRClay w akcji.

Chociaż mało jeszcze wiadomo, to ostatnie krótkie wideo nagrane przez zespół tworzący VRClay pokazuje jak jeden z ich projektantów bardzo łatwo tworzy imponujące kształty 3D, ograniczone tylko przez wyobraźnię modelarza. Narzędzie będzie idealnie nadawać się dla drukarzy trójwymiarowych z racji szybkiej edycji projektów, a stworzone obiekty będzie można później wydrukować.

VRClay Oculus Rift-2

Cały system wygląda obiecująco i mamy nadzieję, że już niedługo dowiemy się czegoś więcej. Oczywiście na swiatdruku3D.pl znajdziecie aktualne newsy dotyczące tego projektu, ale warto również śledzić stronę twórców VRClay.

Źródło: www.3ders.org

Powrót na górę