Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku

Coraz więcej młodych osób ma problemy ze słuchem. Jedną z głównych przyczyn pogarszającego się słuchu jest zbyt głośne słuchanie muzyki.

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku2

Ośrodek słuchu jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia jeśli muzyka przez dłuższy czas gra zbyt głośno ze słuchawek bezpośrednio umieszczonych w uchu.

Na Indiegogo pojawił się projekt Cynaps Mint, który przedstawia zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku. Zestaw złożony głównie z wydrukowanych części przekazuje muzykę nie jak to zwykle bywa przez uszy, a przez kości znajdujące się w czaszce.

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku6

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku5

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku4

Technologia opiera się na przewodnictwie kostnym, które przenosi dźwięki przez kości czaszki do ucha wewnętrznego. To doskonała technologia dla osób, które mają już uszkodzony słuch lub dla osób, które nie lubią dousznych słuchawek.

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku9

Moduły audio, zwane „przetwornikami”, generują dźwięk poprzez wibrację. Zestaw można nosić na różne sposoby – klasycznie lub korzystać z kilku dostępnych opcji rozmieszczenia przetworników na głowie.

Słuchawki można umieścić  na stole lub na arkuszu szkła i nadawać muzykę w całym pomieszczeniu poprzez wprowadzenie wibracji tych powierzchni.

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku1

Taki zestaw słuchawkowy ma bardzo praktyczną funkcję, ponieważ  oprócz zapobiegania uszkodzeniom uszu, nie zagłuszają innych dźwięków wokół Ciebie. Bardzo przydatne i znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnych słuchawek podczas np. jazdy na rowerze, biegania oraz innych sportów uprawianych na świeżym powietrzu.

Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku8

Dane techniczne:

  • Bateria: 400 mAh
  • Długość działania na baterii:  od 2 do 12 godzin (uzależnione od częstotliwości dźwięków i głośności słuchania muzyki).
  • Moc przetworników: 3W na kanał, oba kanały 6W
  • Wersja Bluetooth: 3.0
Standardowe przetworniki:
  • Częstotliwość rezonansowa : 16 +/- 0.5 kHz
  • Częstotliwość pracy: 300-19000 Hz
  • Zakres dB : 52-80 dB
Ulepszone przetworniki:

  • Częstotliwość pracy: 150-15000 Hz
  • Zakres dB: 72-120dB
Zestaw słuchawkowy z kostnym przewodnictwem dźwięku10

Parę tych nietypowych słuchawek w zestawie można już mieć za 69 dolarów. Dla osób bardziej wymagających są dostępne rozszerzone zestawy nawet za 579 dolarów. Autorzy chcą zebrać 20 000 dolarów, widząc w jakim tempie idzie przyrost funduszy, jest co całkiem realne, zwłaszcza, że kampania kończy się dopiero 1 lutego 2015.

Taki zestaw może się też świetnie sprawdzić na prezent świąteczny. Jednak jeśli masz drukarkę 3D zapraszamy do zapoznania się z kilkoma pomysłami na wydrukowane prezenty.

Źródło: Indiegogo

 

 

 

Powrót na górę