Na Kickstarterze możemy znaleźć nietypowy, bo chyba najmniejszy na świecie stojak na rower, który może być montowany niemalże wszędzie.

Clug został zaprojektowany przez Hurdler Studios z Kanady, stojak zajmuje mało miejsca, a dzięki swojej prostocie może być bardzo tani.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze1
Clug składa się z dwóch części. Pierwsza część jest montowana do ściany, a druga, która znajduje się wewnątrz pierwszej, służy do trzymania koła roweru, sam montaż jest dziecinnie prosty.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze3

Clug dzięki swoim małym rozmiarom może być montowany praktycznie do każdej powierzchni i każdego miejsca. Rower stoi stabilnie wsparty nawet na jednym kole.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze4

Jedyny mankament leży w rozmiarze opon do jakich pasuje Clug. Teraz jest dostępny wyłącznie dla opon o rozmiarach 23-28 mm. Jednak już teraz zespół testuje inne rozmiary. Do tworzenia prototypów uchwytu studio projektowe wykorzystywało drukarkę 3D Makerbot Replicator 2.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze

Dla zespołu inspiracją były niechlujnie rzucone rowery w biurze. To pewnie częsty problem, gdy rower trzymany jest w pomieszczeniach, np. w mieszkaniu czy w biurze. Tam nie musimy mieć dużych stojaków do których powinniśmy przymocować rower na łańcuch czy kłódkę, aby nikt z ulicy go nie ukradł. Clug jest przeznaczony do miejsc, w których po prostu chcemy prosto ustawić nasz jednoślad, ale ze świadomością, że nie jest on narażony na miejscowych złodziejaszków.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze2
Studio Hurdler chce zebrać na Kickstarterze 32 tysiące dolarów kanadyjskich na dalszy rozwój innych rozmiarów uchwytu. Dla każdej osoby, która przekaże 5 dolarów zostanie przesłany plik CAD projektu.

źródło: www.kickstarter.com