Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze

Na Kickstarterze możemy znaleźć nietypowy, bo chyba najmniejszy na świecie stojak na rower, który może być montowany niemalże wszędzie.

Clug został zaprojektowany przez Hurdler Studios z Kanady, stojak zajmuje mało miejsca, a dzięki swojej prostocie może być bardzo tani.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze1
Clug składa się z dwóch części. Pierwsza część jest montowana do ściany, a druga, która znajduje się wewnątrz pierwszej, służy do trzymania koła roweru, sam montaż jest dziecinnie prosty.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze3

Clug dzięki swoim małym rozmiarom może być montowany praktycznie do każdej powierzchni i każdego miejsca. Rower stoi stabilnie wsparty nawet na jednym kole.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze4

Jedyny mankament leży w rozmiarze opon do jakich pasuje Clug. Teraz jest dostępny wyłącznie dla opon o rozmiarach 23-28 mm. Jednak już teraz zespół testuje inne rozmiary. Do tworzenia prototypów uchwytu studio projektowe wykorzystywało drukarkę 3D Makerbot Replicator 2.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze

Dla zespołu inspiracją były niechlujnie rzucone rowery w biurze. To pewnie częsty problem, gdy rower trzymany jest w pomieszczeniach, np. w mieszkaniu czy w biurze. Tam nie musimy mieć dużych stojaków do których powinniśmy przymocować rower na łańcuch czy kłódkę, aby nikt z ulicy go nie ukradł. Clug jest przeznaczony do miejsc, w których po prostu chcemy prosto ustawić nasz jednoślad, ale ze świadomością, że nie jest on narażony na miejscowych złodziejaszków.

Clug – nietypowy stojak na rower na Kickstarterze2
Studio Hurdler chce zebrać na Kickstarterze 32 tysiące dolarów kanadyjskich na dalszy rozwój innych rozmiarów uchwytu. Dla każdej osoby, która przekaże 5 dolarów zostanie przesłany plik CAD projektu.

źródło: www.kickstarter.com

Powrót na górę