To usztywnienie umożliwia szybsze gojenie się złamanych kości

To usztywnienie umożliwia szybsze gojenie się złamanych kości

To usztywnie2nie umożliwia gojenie się złamanych kości

Każdy kto miał złamaną kończynę, wie jakie to może być uciążliwe. Niedawno powstał projekt Cortex, który w przeciwieństwie do standardowego gipsu jest lekki, wentylowany i wodoodporny.

Projekt całkowicie higieniczny i praktyczny, czego zatem chcieć więcej? Deniz Karasahin poszedł o krok dalej i zaprojektował usztywnienie, które umożliwia szybszą regeneracje złamanej kończyny. Rozwiązanie skróci czas niezbędny do zrośnięcia się kończyny.

To usztywnienie umożliwia gojenie się złamanych kości3

Konstrukcja jest połączona systemem LIPUS czyli technologią medyczną opartą na pulsowaniu ultradźwięków o niskiej intensywności. Po podłączeniu systemu LIPUS na 20 minut dziennie tempo gojenia się kości może przyspieszyć nawet o 80%. Aby sondy LIPUS mogły działać prawidłowo muszą mieć bezpośredni kontakt ze skórą, przy standardowych formach usztywnienia, taki rodzaj kuracji nie mógł być możliwy.

To usztywnienie umożliwia gojenie się złamanych kości

Usztywnienie jest tworzone indywidualnie na potrzebny pacjenta, najpierw kończyna zostaje zeskanowana, a następnie tworzy się model 3D uwzględniając otwory wentylacyjne oraz sondy LIPUS. Usztywnienie zostaje drukowane technologią FDM z ABS.

Opatrunek jest wykonany z dwóch części, aby już na kończynie pacjenta można go było złączyć. Projekt zdobył uznanie jury i zdobył nagrodę A’Design Award & Competition.

To usztywnienie umożliwia gojenie się złamanych kości1

To usztywnienie umożliwia gojenie się złamanych kości2

Źródło: Adesignaward

Powrót na górę