Polski projekt na Kickstarterze!

Polski projekt na Kickstarterze!

Poznańska grupa przedstawia projekt, który sprawi, że chyba każde dziecko polubi mycie zębów. FunBrush to pomysł połączenia konieczności jaką jest mycie zębów z zabawą, którą dzieciaki wyczekują, czyli grami video.

Polski projekt na Kickstarterze!3

FunBrush to interaktywna szczoteczka dla dzieci, która umożliwia sterowanie grą video. Dzieci podczas codziennego szczotkowania będą zaangażowane w grę w której główny bohater Billy ma za zadanie dbać o zęby wszystkich zwierząt w ZOO.

Polski projekt na Kickstarterze!4

Na początku gry wybieramy zwierzątko, a następnie dzięki interaktywnej szczoteczce pozbywamy się resztek jedzenia wirtualnego zwierzęcia, a przy okazji dziecko czyści własne zęby. W efekcie widzimy dokładnie, która część zębów nie został jeszcze oczyszczona, zarówno na ekranie, jak również w praktyce.

Polski projekt na Kickstarterze!

Każdego dnia inny zwierzak wymaga opieki, a regularne szczotkowanie pozwala przejść do kolejnego poziomu. Dzięki bardzo starannej grafice, gra powinna mocno przyciągać uwagę dzieci, a przy tym zachęcić maluchy do mycia zębów.

Polski projekt na Kickstarterze!5

FunBrush posiada akcelerometr, żyroskop, Bluetooth i ładowarkę USB. Wewnątrz szczoteczki znajduje się elektroniczny system rejestrujący wszystkie ruchy i wysyła informacje do urządzenia. Warto zaznaczyć, że nie jest to szczoteczka elektryczna, a szczoteczka z elektroniką.

Polski projekt na Kickstarterze!2

W przyszłości zespół ma w planach dodawać stację dokującą do każdej szczoteczki oraz nie wyklucza współpracy z Oral-B. Gra dostępna będzie na Android, iOS oraz Windows Phone. Prototyp szczoteczki został wydrukowany na drukarce 3D w laboratorium na Politechnice Poznańskiej. Pomysłodawcami projektu są: Adam Roszyk i Miłosz Cisowski.

Źródło: Kickstarter

Powrót na górę