Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty

24 października odbyło się otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w Europie salonów z drukarkami Zortrax. Na siedzibę pierwszego Zortrax Store wybrany został Kraków.

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty4

Zortrax Store mieści się na krakowskim Podgórzu (ul. Krakusa 8) i jest połączeniem klasycznego sklepu z showroomem. Projektanci mają możliwość wydrukowania swoich projektów i prototypów, a odwiedzający sklep klienci mogą kupić drukarkę i dowiedzieć się więcej na temat druku 3D oraz produktów Zortrax. W Zortrax Store odbywać się będą również cykliczne szkolenia z zakresu projektowania oraz druku 3D. Partnerem salonu jest firma Materialination, dystrybutor produktów firmy Zortrax, która formalnie będzie się opiekować salonem w Krakowie.

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty3

Na otwarciu salonu pojawili się nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale również goście ze świata biznesu, designu i przedstawiciele branży technologicznej. W trakcie całodniowego spotkania została wydrukowana makieta krakowskiego Podgórza – dzielnicy, w której mieści się salon.

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty2

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty

Uruchomienie Zortrax Store jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój polskiego rynku druku 3D i rosnącego zapotrzebowania na tego typu usługi, dlatego łączy on w sobie zalety sklepu, drukarni 3D, punktu szkoleniowego i profesjonalnej pracowni technicznej.

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty1

Firma Zortrax planuje również otwarcie salonów w kolejnych miastach nie tylko w Polsce, a w przyszłym roku ma zamiar wprowadzić trzy nowe drukarki 3D.

Więcej na temat firmy Zortrax:

zdjęcia: facebook.com

 

Powrót na górę