Polski ZMorph wkracza na rynek USA

Polski ZMorph wkracza na rynek USA

Polska firma ZMorph zaczęła dystrybucję drukarki 3D z dedykowanym oprogramowaniem Voxalizer w Stanach Zjednoczonych.

Polski ZMorph wkracza na rynek USA-1
Drukarka ZMorph 2.0

Do drukarki firma dodała równocześnie nową gamę dodatkowych wymiennych głowic narzędziowych jako opcję wyposażenia, w tym końcówkę laserową do grawerowania i wycinania i eksperymentalną końcówkę pięcioosiową.

Firma ZMorph rozpoczęła sprzedaż swoich drukarek 3D do krajów europejskich już pod koniec 2013 roku. Po poszerzeniu rynku dla swoich urządzeń drukujących, ZMorph postanowił kontynuować swoją ekspansję rynku i aktualnie ogłosił dostępność swoich urządzeń na rynku północnoamerykańskim. Firma planuje być obecna na niemalże każdym kontynencie poprzez różnych dystrybutorów.

Polski ZMorph wkracza na rynek USA-2

Polski ZMorph wkracza na rynek USA-3

Opcja wielofunkcyjnej głowicy drukarki ZMorph pozwala na drukowanie z wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych, ceramiki, czekolady i ciasta. Oprócz drukowania trójwymiarowego urządzenie oferuje frezowanie, grawerowanie i cięcie laserowe, a ponadto można samemu zaprojektować i podłączyć swoją końcówkę.

„Wielofunkcyjność jest główną zaletą ZMorpha” wyjaśnia Przemysław Jaworski, prezes firmy. „ To powoduje, że drukarka 3D jest czymś więcej, ona jest osobistą fabryką działającą w każdym warsztacie, biurze czy też domu. Dzięki wielofunkcyjności, urządzenie jest zdolne do pracy z różnymi materiałami i technikami, zarówno przyrostowymi jak i ubytkowymi”

Polski ZMorph wkracza na rynek USA-4
Uniwersalne połączenie dzięki któremu można podłączyć wymienne końcówki

„Zainstalowaliśmy laser o mocy 2 W, który może ciąć i grawerować na papierze, kartonie, drewnie i akrylu. Poza tym 5-osiowa dodatkowa głowica pozwala na frezowanie w pięciu osiach, a nawet druk 5D. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnym uniwersalnym połączeniom i wtyczkach w pakiecie dedykowanego oprogramowania.”

Kluczem systemu ZMorph jest jego innowacyjny, opracowany w firmie pakiet oprogramowania – Voxalizer. Zapewnia on wysoką jakość druku, a także oferuje wsparcie dla użytkowników z odpowiednim przygotowaniem modeli do druku 3D.

 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat parametrów technicznych, ceny drukarki 3D oraz planów na przyszłość firmy ZMorph – zapraszam do kompleksowego artykułu na temat firmy.

źródło: zmorph3d.com & www.3ders.org

Powrót na górę