3D Systems kupuje The Sugar Lab – firmę drukującą 3D z cukru

3D Systems kupuje The Sugar Lab – firmę drukującą 3D z cukru

Firma 3D Systems ogłosiła, że kupiła firmę The Sugar Lab o której pisaliśmy jakiś czas temu. Dotychczas mała firma zajmująca się niesamowitymi wydrukami z cukru prowadzona była przez małżeństwo architektów z Los Angeles.

The Sugar Lab

Wszystko zaczęło się kiedy chcieli zrobić tort urodzinowy dla przyjaciela i zdecydowali się spróbować wprost wydrukować 3D na cieście ozdoby z cukru. Po wielu próbach udało się, a ich przyjaciel dostał babeczkę z wydrukowanym swoim imieniem.

Wydrukowane jadalne rzeźby z cukru-5

The Lab Sugar zmodernizował technologię 3D Systems o nazwie CJP (Color Jet Printing) do swoich celów, dzięki czemu można wykonać wydruk 3D różnymi substancjami jadalnymi. Firma 3D Systems planuje jak najszybciej zintegrować technikę The Lab Sugar ze swoimi urządzeniami drukującymi.

„Wierzę, że Lab Sugar przyspieszy naszą zdolność do tworzenia jadalnych rzeźb 3D, a nowa dotychczas mało znana technologia dotrze szybciej do restauratorów i cukierników” jak mówi Avi Reichental, prezes i dyrektor generalny firmy 3D Systems. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Liz i Kyle von Hasseln, która pozwoli wspólnie tworzyć własne przepyszne wyroby cukiernicze”

Wydrukowane jadalne rzeźby z cukru-7

Źródło: www.engadget.com,  the-sugar-lab.com

Powrót na górę