3DKreator laureatem TOP DESIGN Award w kategorii przemysł

3DKreator laureatem TOP DESIGN Award w kategorii przemysł

3DKreator – producent niskobudżetowej drukarki 3D Kreator Motion – dopisał do pokaźnej listy wyróżnień nagrodę, która założycielom firmy i projektantom drukarki sprawiła szczególną satysfakcję. TOP DESIGN Awards przyznawane są co roku produktom, które nie tylko doskonale wyglądają, ale także pozwalają na niezwykle przyjemną i efektywną pracę. Drukarka do użytku biznesowego Kreator Motion zgarnęła statuetkę w kategorii PRZEMYSŁ.

3DKreator laureatem TOP DESIGN Award w kategorii przemysł

Nieoceniony dowód jakości

TOP DESIGN Awards przyznawane są co roku przez jury Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych w kategoriach takich jak przestrzeń domowa, przestrzeń publiczna, oświetlenie, przemysł, motoryzacja i transport. Kryterium jest nie tylko estetyczny wygląd, ale także użyteczność produktu. W tym roku nagrody rozdano po raz 8.

3DKreator laureatem TOP DESIGN Award w kategorii przemysł-4

Jeden z projektantów nagrodzonej w kategorii „przemysł” drukarki Kreator Motion zwrócił uwagę na płynącą z wyróżnienia dla firmy korzyść, której nie da kupić się za pieniądze.

„Od samego początku projektowaliśmy Kreator Motion w celu zaproponowania firmom drukarki 3D, która z jednej strony nie będzie kosztować ich fortuny, a z drugiej zapewni im jedyny w swoim rodzaju komfort pracy, możliwość drukowania w wielu materiałach i adaptacji do niemal każdej sytuacji. Jednak o ile o niskiej cenie drukarki łatwo się przekonać, porównując ją z innymi drukarkami, wysoka jakość designu jest czymś, o czym wiarygodnie poświadczyć mogę jedynie postronni specjaliści i konsumenci. Nagroda tak prestiżowa jak TOP DESIGN Award jest dla nas właśnie takim nieocenionym, niezmiernie wiarygodnym dowodem jakości Kreator Motion. Lepszego po prostu nie moglibyśmy sobie wymarzyć” – powiedział Piotr Klama, który wraz z Piotrem Kowalskim odpowiadają za projekt wyróżnionej drukarki.

 

Droga do sukcesu wiedzie przez design

3DKreator laureatem TOP DESIGN Award w kategorii przemysł-2
Drukarka 3D Kreator Motion

Wysokiej klasy design to według wielu jeden z najważniejszych, a równocześnie najbardziej niedocenianych czynników sukcesu produktu. W historii TOP DESIGN Awards były już polskie firmy, które niedługo po zdobyciu nagrody, bądź już w trakcie, zaczynały odnosić znaczne sukcesy zarówno na rynku rodzimym, jak i globalnym. 3DKreator wydaje się zmierzać podobną ścieżką.

Po udanym na rynku polskim roku 2015, firma planuje znacznie zintensyfikować swoją obecność na rynkach zagranicznych. Temu właśnie służyło między innymi dofinansowanie z funduszu inwestycyjnego MCI oraz udział w prestiżowych targach branży produkcyjnej EuroMold we wrześniu 2015 roku.

„W roku 2015 udało nam się znacznie zwiększyć sprzedaż w kraju oraz przekonać wielu odbiorców, że biznesowa drukarka 3D o wielomateriałowych możliwościach i przystępnej cenie to propozycja jak najbardziej możliwa. Rozpoczęliśmy także zdobywać rynki zagraniczne i będziemy ten kierunek kontynuować w 2016. Dzisiejszy rozwój branży druku 3D przypomina czasy, gdy do firm wkraczały pierwsze komputery osobiste. Wierzę, że przyczynimy się do tego, że firmy będą mogły wykorzystać możliwości druku 3D tak efektywnie, jak na co dzień praktycznie wykorzystują komputery” – uważa prezes zarządu 3DKreatora Przemysław Kazanowski.

3DKreator laureatem TOP DESIGN Award w kategorii przemysł-3
Przykładowe wydruki z drukarki 3D Kreator Motion

Drukarka Kreator Motion to urządzenie zaprojektowane tak, by dostarczyć jak największe możliwości oferowane przez druk 3D przy najbardziej przystępnej cenie. Urządzenie pozwala na drukowanie w kilkudziesięciu materiałach, m.in. w nylonie, plastiku przemysłowym ABS, plastiku ekologicznym PLA, czy kompozytach drewna lub gumy. Posiada jedną z większych przestrzeni roboczych w swojej klasie, a jednocześnie wciąż jest przenośna i poręczna.

 

Parametry techniczne drukarki 3D Kreator Motion:

 • Technologia druku: Fused Filament Fabrication (FFF)
 • Pole robocze: 200 x 200 x 190 mm
 • Średnica dyszy: 0,4 mm
 • Rozdzielczość warstwy: do 0,06 mm
 • Filamenty: ABS, PLA, Nylon, PET, PETG, TPE, Laywood, Laybrick i inne kompozyty pochodne
 • Perforowana podgrzewana platforma robocza (zapewnia maksymalną przyczepność wydruku)
 • Czujnik kończącego się filamentu
 • Samopoziomująca się platforma robocza
 • Oprogramowanie: CURA lub Simplify3D (opcja premium)
 • Łączność: USB, SD
 • Średnica filamentu: 1,75 mm
 • Pliki: .stl i .obj
 • Wymiary: 400 x 390 x 520mm
 • Waga drukarki: 18 kg

 

źródło: materiały prasowe 3DKreator

Powrót na górę