Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-1

Firma 3D Inition opracowała aplikację, która pozwala architektom zajrzeć do wnętrza zaprojektowanego modelu architektonicznego. Budynek dzięki wizualizacji będzie można oglądać jak prezentuje się w dzień i w  nocy, a także śledzić ruch wiatru opływający projekt.

 

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-4

 

Andy Millns reżyser technologii, powiedział, że to może być szczególnie przydatne dla architektów podczas przeglądu swoich projektów lub prezentacji dla klientów. Dzięki wizualizacji może w znacznie wiarygodniejszy i przejrzysty sposób zaprezentować swoje plany, klient dzięki temu będzie mógł bardziej świadomie podjąć decyzje co do realizacji projektu.

Aplikacja została zrealizowana przy współpracy z architektami, a na filmie został użyty projekt architekta Zaha Hadid. Wszystko po to, aby aplikacja spełniała ich największe oczekiwania i była jak najbardziej użyteczna. Architekci dzięki niej będą mogli dowiedzieć się znacznie więcej o efekcie końcowym projektu i zobaczyć rzeczywisty fizyczny model.

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-2

 

Ekran iPad może wyświetlać budynek w prawdziwym środowisku, uwzględniając drzewa, przejeżdżające samochody i pieszych.

 

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-3

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-5

 

Ponadto technologia może być wykorzystana do symulacji zdarzeń, takich jak np. ewakuacja pożarowa, można wcześniej zobaczyć rzeczywistą drogę ludzi opuszczających budynek.

 

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-6

Aplikacja, która znacznie ułatwi prace architektom-7

 

Przeczytane na www.dezeen.com

Powrót na górę