Discov3ry – głowica do druku materiałami półpłynnymi

Discov3ry – głowica do druku materiałami półpłynnymi

Discov3ry to głowica pasująca prawie do każdej domowej drukarki FDM, umożliwiająca druk materiałami półpłynnymi.

Discov3ry-glowica do druku-1

Discov3ry firmy Structur3D jest Plug&Play, co oznacza, że można go łatwo zintegrować z dowolnym silnikiem krokowym. Z głowicą Discov3ry, druk 3D nie ogranicza się do drukowania tworzywem sztucznym i umożliwia wydruk z szeregu nowych materiałów takich jak: silikon, poliuretan, glina, ceramika, nutella i wiele innych.

Discov3ry-glowica do druku-2

Discov3ry-glowica do druku-3

System Discov3ry wypluwa materiał pod ciśnieniem przez dołączone do zestawu strzykawki o różnej średnicy. Cały system może być uruchomiony podpinając go do istniejącej już elektroniki drukarki, wystarczy tylko dobrać odpowiednie prędkości wyciskania materiału zależne od jego rodzaju.

Discov3ry-glowica do druku-4

Discov3ry jest kompatybilny z Makerbot, Ultimaker, Printrbot, Felix, Lulzbot, Bukito, Solidoodle 3D i praktycznie wszystkich samodzielnie zrobionych drukarek RepRap.

Discov3ry-glowica do druku-5

Discov3ry-glowica do druku-6

Firma Structur3D w kampanii na kickstarterze chce uzyskać 30 tys. dolarów, aby sfinansować uruchomienie produkcji i wytworzenie ok. 100 urządzeń. Producenci wycenili system z pierwszej partii produkcyjnej na 249 dolarów.

Pakiet startowy dodawany do Discov3ry zawiera:

  • 3 strzykawki 60cc przeznaczone do żywności
  • 3 plastikowe lejki wielokrotnego użytku
  • potrzebne złącza i wężyki

Discov3ry-glowica do druku-7

Poniżej wideo z kickstartera:

Jeśli natomiast chcemy być samodzielni i stworzyć własną głowicę do druku materiałami półpłynnymi, można ściągnąć pliki STL do wydruku rodzimej głowicy zaprojektowanej przez ZMorph.

źródło: www.kickstarter.com

 

Powrót na górę