Gorset do leczenia skoliozy od 3D Systems

Gorset do leczenia skoliozy od 3D Systems

Skolioza to boczne skrzywienie kręgosłupa, które rozwija się zazwyczaj u dzieci w okresie dorastania. Skrzywienie kręgosłupa występuje już u 42,8 % populacji.

gorset do leczenia skoliozy-1

Istnieje wiele metod leczenia skoliozy, jedną z nich jest usztywnienie kręgosłupa, która jest skuteczna dla osób które jeszcze rosną. Specjalne ortezy nakłada się tak, że wywierają silny nacisk na tułów, kształtując go i podtrzymując prawidłową sylwetkę. Dzieci przy leczeniu skoliozy, mają obowiązek nosić taką ortezę niemal cały czas, aż do osiągnięcia dojrzałości kostnej. Młodzi pacjenci często pozbywają się niewygodnego urządzenia, co prowadzi do nieskutecznej terapii.

3D Systems ogłosił, że zakończył pilotażowy program dla drukowanego 3D gorsetu rehabilitacyjnego Bespoke, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży ze skoliozą.

gorset do leczenia skoliozy-2

Gorsety Bespoke pasują idealnie do każdego pacjenta, dzięki procesowi ich tworzenia, który odbywa się na podstawie cyfrowego obrazu sylwetki. 3D Systems wykonuje gorsety za pomocą technologii selektywnego spiekania laserowego SLS. Na powierzchni gorsetu znajdują się liczne otwory w kształcie wzorów, dzięki którym skóra pod nimi może swobodnie oddychać, zmniejszają wagę ortezy, a przy tym dobrze wyglądają.

gorset do leczenia skoliozy-3

Gorsety testowane są na 22 pacjentach w szpitalu dziecięcym w Oakland. Pacjenci są bardzo pozytywnie do niej nastawieni, nie przeszkadza tak bardzo jak tradycyjne ortezy podtrzymujące sylwetkę.

„Moi dobrzy koledzy, którzy wiedzą, że mam skoliozę, mówią mi że gorset jest fajny. Inni ludzie nawet nie wiedzą, że mam go na sobie, bo jego konstrukcja pozwala na schowanie pod koszulą” – powiedział jeden z pacjentów.

źródło: www.3dsystems.com

Powrót na górę