Druk 3D pomaga w walce z rakiem

Druk 3D pomaga w walce z rakiem

Specjalnie zaprojektowania drukowana 3D forma do tworzenia mikrokomórek używanych do wykrywania raka została pokazana w tym tygodniu przez zespół Potomac Photonics.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, Potomac nawiązał współpracę z wieloma firmami i uniwersytetami, aby pomóc przy rozwijaniu i tworzeniu części, które są używane zarówno w badaniach nad rakiem jak i terapii przeciw niemu. Jednym z ostatnich przykładów była drukowana 3D forma, wykonana przez instytut Sloan-Kettering dzięki której łatwiej jest pokonać tzw. „wąskie gardło” w procesie badawczym.

druk 3D pomaga w walce z rakiem-1
Akrylowe drukowane trójwymiarowo formy, są używane w procesie wytwarzania mikrokomórek PDMS. Mikrokomórki są obecnie wykorzystywane do zastosowań biologicznych i biomedycznych, a ich rozwój wymaga kosztownego sprzętu i ogromnej ilości czasu.
Drukowane formy akrylowe pozwalają na wykonywanie szybkich prototypów za niską cenę.
Projekt jest częściowo finansowany przez program edukacyjny Potomac, który koncentruje się na tworzeniu stabilnych relacji z uniwersytetami i instytutami badawczymi w celu opracowania nowych produktów i technologii wytwarzania.

Powrót na górę