Drukarka 3D Massivit 1800 – gigant w branży

Drukarka 3D Massivit 1800 – gigant w branży
Wejdź w trzeci wymiar druku w reklamie

Dzięki największej na świecie wielkoformatowej drukarce 3D – Massivit 1800 – technologia druku 3D stała się dostępna również dla rynku komunikacji wizualnej. POP, POS, reklamy 3D, modele, prototypy, dekoracje, stoiska wystawiennicze? Teraz możesz tworzyć dowolne obiekty 3D w nieosiągalnym wcześniej rozmiarze 1,17 m x 1,5 m x 1,8 m (szer. x gł. x wys.)! Obiekty mogą również być drukowane w częściach, a następnie łączone w jeden duży obiekt.

 

Prostota użycia, szybkość tworzenia

Opatentowana i pionierska technologia GDP (Gel Dispensing Printing), wykorzystującą do druku żel Dimengel (foto polimer akrylowy w żelu), utwardzanym lampami LED UV, sprawia, że wydrukowane obiekty, są natychmiast suche i gotowe do dalszego etapu produkcji. Modele 3D mogą być poddawane szerokiej gamie procesów wykończeniowych i w zależności od potrzeb – szlifowane, malowane, oklejane, podświetlane, a nawet galwanizowane.

Timelapse z wydruku pokazowej butelki na perfumy:

Co ciekawe, przez wysoką lepkość żelu, struktury podporowe dla wiszących elementów nie są potrzebne !

Drukarka 3D – Massivit 1800 jest również najszybszą obecnie dostępną, drukarką 3D na rynku, tworząc obiekty z niedostępną wcześniej prędkością do 35 cm obiektu na wysokość / godzinę. Dodatkowo, na życzenie użytkownika, drukarka może zostać wyposażona w drugą, niezależnie pracującą głowicę drukującą. W podwójnej konfiguracji głowic Massivit 1800, może tworzyć niezależnie, dwa różne i różnej wielkości obiekty, w tym samym czasie!

Poniżej przykładowe realizacje wykonane za pomocą drukarki:

 

Urządzenie pracuje pod kontrolą szybkiego i intuicyjnego oprogramowania typu RIP do druku obiektów 3D, zawartego w pakiecie z drukarką. Obróbka graficzna i przestrzenna obiektów 3D oraz dzielenie ich na warstwy, odbywa się z kolei, w dołączonym również do zestawu, oprogramowaniu MASSIVIT SMART

Poniżej przykładowa produkcja banerów reklamowych za pomocą drukarki 3D Massivit.

Oszczędność czasu i środków

Dzięki możliwości cyfrowej obróbki i kreacji obiektów 3D, drukarka Massivit 1800 może tworzyć dowolne modele 3D, w znacznie krótszym czasie i w ramach mniejszych środków, niż w dotychczas wykorzystywanych technologiach, takich jak frezowanie 3D/5D, wylewanie, termoformowanie. Massivit 1800 to oszczędność czasu i środków:

  • obiekty 3D są puste w środku, co zmniejsza ich ciężar i jednocześnie koszty transportu i przenoszenia,
  • brak odpadów poprodukcyjnych (frezowanie 3D/5D) i konieczności sprzątania miejsca pracy,
  • niski koszt energii, dzięki utwardzaniu żelu lampami LED UV,

Dodatkowo, każda zmiana w projekcie obiektu 3D, nie oznacza rozpoczęcia pracy od przysłowiowego „0” i zainwestowania ponownie środków na formę do wylewania lub materiał do frezowania. Z drukarką Massivit 1800 wystarczy nacisnąć „print”..

W ramach ciekawostki – produkcja 3 metrowego Triceratopsa „od kuchni” :

Wyłącznym polskim dystrybutorem drukarki Massivit 1800 jest zespół LFP Industrial Solutions.

źródło: materiały prasowe

Powrót na górę