Drukowane cheesburgery, czyli rewolucji kuchennych ciąg dalszy

Drukowane cheesburgery, czyli rewolucji kuchennych ciąg dalszy

Z każdym dniem poznajemy nowe możliwości drukarek 3D. Foodini, prototyp drukarki 3D może produkować szereg artykułów spożywczych takich jak czekolada, cheesburgery, ravioli, paluszki i wiele, wiele innych.

Drukowane cheesburgery, czyli rewolucje kuchenne ciąg dalszy
Hiszpańska firma Natural Machines o której pisaliśmy już wcześniej  informuje, że chciałaby, aby Foodini było maszyną, która zachęca ludzi do jedzenia zdrowej żywności. Tłumaczy to faktem, że ludzie teraz nie mają czasu, ani ochoty na samodzielne przygotowywanie posiłków i stołują się w fast foodach bądź odgrzewają mrożonki.

Urządzenie drukujące zawiera w sobie sześć kapsułek, a w każdym z nich znajduje się inny składnik, który jest wyciskany pod innych ciśnieniem oraz przy innej temperaturze. Foodini zawiera również element grzejny, aby podtrzymywać ciepło potrawy podczas procesu drukowania.

Drukowane cheesburgery, czyli rewolucje kuchenne ciąg dalszy33

Ostateczna wersja urządzenia będzie posiadać specjalistyczne oprogramowanie oraz dotykowy interfejs, który jak sugeruje zespół będzie bardzo intuicyjny w obsłudze. Foodini będzie posiadać bezprzewodowy dostęp do internetu, co umożliwi budowę społeczności online, aby użytkownicy mogli dzielić się swoimi przepisami.

Drukowane cheesburgery, czyli rewolucje kuchenne ciąg dalszy1

Drukowane cheesburgery, czyli rewolucje kuchenne ciąg dalszy2

Osobiście jestem jeszcze nieco sceptyczny jeśli chodzi o drukowane jedzenie. Zdecydowanie lubię wiedzieć co jem i zdarza mi się samemu nawet ugotować niezły obiad. Jednak zdając sobie sprawę do coraz to szybszego tempa życia, ludzie najzwyczajniej nie mają czasu na gotowanie. Swoje ostateczne stanowisko w tej kwestii będę mógł wypowiedzieć, gdy będzie wszystkim znany skład zawartości tajemniczych kapsułek – bo to będzie dla mnie niezaprzeczalnie najważniejszy argument, czy Foodini znajdzie się na mojej liście polecanych urządzeń związanych z drukiem 3D : )

Póki co zapraszam do innych artykułów związanych z drukiem 3D w kuchni:

Wydrukowane jadalne rzeźby z cukru
Drukarka 3D może zastąpić nawet Twój piekarnik

Źródło – 3ders

Powrót na górę