Belgijska firma iMaterialise ogłosiła wyniki konkursu na projekt najbardziej kreatywnego drona, do stworzenia na drukarkach 3D.

iMaterialise razem z firmami Autodesk i Flexbot ogłosiło konkurs już w lutym,  udział wzięło 30 różnych projektów. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone, a zwycięzcy dostali:

  • Hexacopter Flexbot
  • Członkostwo Autodesk Premium
  • Wydrukowany 3D model drona

 

Poniżej trzy zwycięskie projekty:

„Biohazard Tracker” Pascala Bretona

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona-1

Ten dron ma kształt międzynarodowego symbolu zagrożenia biologicznego. Breton projektując go miał nadzieję, że może się przydać do poszukiwań, ratownictwa i misji humanitarnych. Pascal projektował w programie Autodesk Maya.

 

„APHID” Briana Hamiltona

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona-2

Dron wyglądem przypomina szkielet obcego. Konstrukcja jest imponująca i dobrze przemyślana. Drukowane „kości” wewnątrz każdego łoża silników zwiększają jego sztywność.

 

Octobot Toma Willekensa

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona-3

Projekt jest naprawdę świetny, wyobraźmy sobie zieloną ośmiornicę wiszącą w powietrzu! Ośmiornica w mackach trzyma bomby, w których mieszczą się silniki drona. Projekt jest naprawdę kreatywny i zaprojektowany do łatwego montażu.

 

Konkurs pozwolił projektantom na stworzenie naprawdę dobrych i świetnie wyglądających maszyn latających. iMaterialise już szykuje się do uruchomienia kolejnego konkursu na projekty do druku 3D.

 

źródło : 3dprint.com