iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona

Belgijska firma iMaterialise ogłosiła wyniki konkursu na projekt najbardziej kreatywnego drona, do stworzenia na drukarkach 3D.

iMaterialise razem z firmami Autodesk i Flexbot ogłosiło konkurs już w lutym,  udział wzięło 30 różnych projektów. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone, a zwycięzcy dostali:

  • Hexacopter Flexbot
  • Członkostwo Autodesk Premium
  • Wydrukowany 3D model drona

 

Poniżej trzy zwycięskie projekty:

„Biohazard Tracker” Pascala Bretona

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona-1

Ten dron ma kształt międzynarodowego symbolu zagrożenia biologicznego. Breton projektując go miał nadzieję, że może się przydać do poszukiwań, ratownictwa i misji humanitarnych. Pascal projektował w programie Autodesk Maya.

 

„APHID” Briana Hamiltona

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona-2

Dron wyglądem przypomina szkielet obcego. Konstrukcja jest imponująca i dobrze przemyślana. Drukowane „kości” wewnątrz każdego łoża silników zwiększają jego sztywność.

 

Octobot Toma Willekensa

iMaterialise ogłosiło wyniki konkursu na projekt drukowanego drona-3

Projekt jest naprawdę świetny, wyobraźmy sobie zieloną ośmiornicę wiszącą w powietrzu! Ośmiornica w mackach trzyma bomby, w których mieszczą się silniki drona. Projekt jest naprawdę kreatywny i zaprojektowany do łatwego montażu.

 

Konkurs pozwolił projektantom na stworzenie naprawdę dobrych i świetnie wyglądających maszyn latających. iMaterialise już szykuje się do uruchomienia kolejnego konkursu na projekty do druku 3D.

 

źródło : 3dprint.com

Powrót na górę