Gigantyczna ściana o wysokości 1.9m z ABS wydrukowana w 10 godzin

Gigantyczna ściana o wysokości 1.9m z ABS wydrukowana w 10 godzin

Firma Bot Laboratory, założona przez Zachary Schocha, zademonstrowała gigantyczną drukowaną ścianę wysoką na 1.9m na Maker Faire 2014

 

Gigantyczna sciana-1

„W przyszłości, otaczające nas środowisko i przedmioty będą wydrukowane przestrzennie” – mówi Schoch. Gigantyczna ściana m_Wall została wydrukowana na drukarce Euclid Robot 3D,  wykorzystując zarówno czarny jak i przezroczysty materiał ABS.

Gigantyczna sciana-2

Drukarka Euclid Robot 3D została zbudowana przez Zachary Schocha, pozwala na druk o rozmiarach 1.12 x 1.12 x 1.12 m, używając materiału ABS. Urządzenie jest łatwe w transporcie przez składaną konstrukcję modułową.

Ściana m_Wall jest bardzo wytrzymała, nawet przy drukowaniu jednym obrysem o grubości takiej jak otwór głowicy, czyli 6.35 mm. Gigantyczna ściana została wydrukowana w dwóch częściach, każda drukowała się 5 godzin, co daje TYLKO 10 godzin druku, to naprawdę bardzo szybko !

Gigantyczna sciana-3

Aby drukować ekonomiczniej duże modele architektoniczne, trzeba zastosować tańsze rozwiązania,  niż te stosowane w tradycyjnych drukarkach 3D. Czas to pieniądz, a wydruki w dużej skali mogą być tańsze, tak jak przedstawiona ściana, ze względu na dużą szybkość wydruku i użycie granulatu tworzywa sztucznego, zamiast wcześniej przetworzonego filamentu.

Gigantyczna sciana-4

Gigantyczna sciana-5

Gigantyczna sciana-6

Ściana m_Wall została zaprojektowana przy użyciu programu Grasshopper 3D, wszystkie parametry druku zostały napisane wewnątrz aplikacji, przy użyciu specjalnego skryptu stworzonego przez Zachary Schocha.

Gigantyczna sciana-7

Gigantyczna sciana-8

Projekt udowadnia, że duże drukowane obiekty mogą być tańsze, przez przyspieszenie druku 3D i zastosowanie granulatu tworzyw sztucznych.

 

źródło: www.botlaboratory.com , www.3ders.org

Powrót na górę