GeckoTek – innowacyjny stół do drukarek 3D

GeckoTek – innowacyjny stół do drukarek 3D

GeckoTek Build Plate to innowacyjne rozwiązanie stołu roboczego do drukarek pracujących z technologią FDM. Ludzie ciągle używają taśmy kaptonowej, niebieskiej taśmy, spreju do włosów lub soku ABSowego, aby wydruk kleił się do stołu roboczego. Jest to dość duży kłopot, zwłaszcza, że od tego zależy czy wydruk w ogóle powstanie i czy będzie dobrej jakości, bez podwiniętych rogów.

GeckoTek-1

 

GeckoTek rozwinęła powłokę, która jest dostosowana do różnych materiałów używanych w druku 3D. Powłoki te posiadają wysoką adhezję, dlatego wydruki świetnie trzymają się tej powierzchni, ale są też łatwe do usunięcia ze stołu. Nakładka na stół GeckoTek pozwala na drukowanie PLA w temperaturze pokojowej, natomiast jeśli podgrzejemy stół, to wtedy dodatkowo działa z ABS, Nylon, HIPS i innymi.

GeckoTek-2

Powierzchnia stołu GeckoTek jest elastyczna i montuje się ją na specjalnej płycie aluminiowej za pomocą magnesów, więc rozwiązuje to konieczność mocowania stołu klamerkami.

Płyta wkrótce dostępna będzie na kickstarterze, więc trzeba śledzić ten projekt, bo może zakończyć problemy z odklejaniem wydruków od stołu podczas drukowania 3D.

źródło: www.3ders.org

 

Powrót na górę